9. Maijs 2018 12:19
Jaunumi
Sociālās reformas Eiropā

14. maijā plkst. 18.00 Latvijas Universitātes 153. telpā, Raiņa bulvārī 19, Rīgā notiks Eiropas dienai veltīts simpozijs „Sociālās reformas Eiropā”, kurā apspriedīs, kā pašlaik Eiropas izvirzīto sociālpolitisko programmu var īstenot reālos darbos, lai tā nebūtu tikai simboliska.

„2017. gada novembrī 28 Eiropas Savienības dalībvalstis Gēteborgas sociālajā samitā noslēdza vienošanos par Eiropas Sociālo tiesību pīlāru, kura mērķi ir reformēt darba tirgu un sociālo sistēmu Eiropā.” (Deniss Ratke)

Deniss Ratke (Dennis Radtke), Eiropas Parlamenta deputāts no Bohumas-Rūras Vācijā, simpozijā uzstāsies ar vieslekciju „Cik sociālai ir jābūt nākotnes Eiropai?” un iepazīstinās klausītājus ar svarīgākajiem šīs tēmas pamataspektiem.

Simpozijā ar prezentāciju „Sociālā Eiropa – iespējas un riski Latvijai” uzstāsies arī Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks Aldis Austers. Kā apgalvo A. Austers: „Pēc neatkarības atjaunošanas Latvija ir gājusi neoliberālas attīstības ceļu, fokusējoties uz monetāro disciplīnu, zemiem nodokļiem un elastīgu darbaspēku. Sociālie jautājumi palika sekundāri – tajos tika saskatīts apdraudējums valsts ekonomiskajai konkurētspējai.” No Latvijas perspektīvas sociālie jautājumi ir jāskata kontekstā ar fiskālās savienības, pakalpojumu liberalizācijas un digitālās ekonomikas jautājumiem.

Pēc rūpniecības uzņēmējdarbības vadības izglītības iegūšanas Deniss Ratke kļuva par Iežguves, ķīmijas un enerģētikas arodbiedrības biedru un 10 gadus veica arodbiedrības sekretāra pienākumus. D. Ratke ir politiskās partijas Vācijas Kristīgo apvienības biedrs un strādā tās Darba ņēmēju asociācijā (CDA). Viņš ir CDA Ziemeļreinas-Vestfālenes federālās zemes nodaļas priekšsēdētāja pirmais vietnieks un CDA Rūras reģiona nodaļas priekšsēdētājs.

Aldis Austers ir ieguvis Rīgas Tehniskās universitātes inženierzinātņu grādu uzņēmējdarbības ārvalstu attiecību administrēšanā un maģistra grādu perspektīvajos starptautiskajos pētījumos Vīnes diplomātiskajā akadēmijā. A. Austers pildījis diplomāta pienākumus Latvijas Republikas Ārlietu ministrijā un bijis Latvijas pārstāvis Eiropas Savienībā (ES), kur atbildējis par Latvijas un ES ekonomisko sadarbību un koordinējis Latvijas iestāšanās sarunas ES. A. Austers strādājis arī Latvijas Bankā par specializēto atašeju padomnieka rangā Latvijas pastāvīgajā pārstāvniecībā ES.

Simpozijs notiks vācu un latviešu valodā (ar sinhrono tulkojumu).

Dalība bez maksas.

Lūdzam iepriekš reģistrēties!

Pasākumu organizē Baltijas-Vācijas Augstskolu birojs sadarbībā ar Bohumas-Rehenes Rotari klubu.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 203 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties