14. Maijs 2018 09:11
Jaunumi
LPS 29. kongresā pieņemta rezolūcija par normatīvisma mazināšanu Latvijā
LPS priekšsēdis G. Kaminskis, LPS priekšsēža vietnieks no republikas pilsētām A. Rāviņš, LPS priekšsēža vietnieks no novadiem G. Kukainis
Arturs Hansons, LPS

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) 29. kongress Daugavpilī noslēdzies ar pašvaldību vadītāju vienbalsīgi pieņemtu rezolūciju “Normatīvisma mazināšanas ceļa karte”.

Valstī pārmērīgas tiesību jaunrades rezultātā pieaug normatīvo aktu skaits un apjoms, kas kļuvis par smagu un traucējošu administratīvo slogu iedzīvotājiem, uzņēmējiem un arī pašvaldībām. Viens no normatīvisma cēloņiem ir nepietiekamas konsultācijas ar pašvaldībām, dažkārt pat pašvaldību viedokļa ignorēšana, tālab LPS kongress aicina Valsts prezidentu un politiskās partijas pārskatīt likumu, MK noteikumu un citu normatīvo aktu skaitu un nepieciešamību un mazināt valstī normatīvismu.

Šo pašvaldību pārstāvju izteikto aicinājumu klātienē uzklausīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Ministru prezidents Māris Kučinskis, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs un vairāki Saeimas deputāti un citas amatpersonas.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis savā uzrunā uzsvēra: “Mana atbilde uz normatīvisma mazināšanu ir kvalitatīvs likumdošanas process un labi likumi. Likumu, Ministru kabineta noteikumu un saistošo noteikumu punktu ir krietni, krietni par daudz. Mums jāatzīst – tendence visu regulēt, noregulēt un pārregulēt nereti ir saistīta ar to, ka neprotam normas piemērot un nemākam cits citam uzticēties.”

Izpratnes un sadarbības nozīmi kongresa delegātiem uzsvēra arī Ministru prezidents Māris Kučinskis. Savukārt Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece atgādināja laiku pirms 28 gadiem un pirmo lielo pašvaldību deputātu forumu Daugavas stadionā, kas ar vietējās dzīves lēmēju un virzītāju palīdzību deva mums neatkarību un brīvību un pavēra ceļu uz šodienu.

Mūsu pienākums ir šo ceļu sargāt un uzlabot, arī nemitīgi gādājot, lai aiz likuma burta un daudzajiem papīru “kalniem” mēs nepazaudētu cilvēkus un lai dzīvi viņiem nevis sarežģītu, bet padarītu vieglāku. Tas nozīmē – dzīvot un saimniekot gudri jeb, kā sacīja LPS priekšsēdis Gints Kaminskis: “Sākot nākamo valsts simtgadi, veidosim viedu Latviju, kurā būtu gan viedi resursi, gan viedi cilvēki, vieda ekonomika, vieda valsts un vieda pašvaldība.”

Iedvesmojoši bija arī LPS priekšsēža G. Kaminska ceļavārdi pašvaldību vadītājiem: spēks ir pašvaldību sadarbībā – gan savā starpā, gan ar valsts institūcijām, lai viedā veidā nonāktu pie kopīga rezultāta. Novadu un pilsētu vadītāji mājup devās, saņēmuši LPS solījumu gādāt par pašvaldību interešu aizstāvību. LPS uzskata, ka valsts iestādēm nav jāiejaucas likumīgu pašvaldības politisko lēmumu pieņemšanā, un cīņa pret normatīvismu ir viens no svarīgākajiem jautājumiem valsts un pašvaldību politikā.

Ja mūsu tautai un pirmām kārtām tās ievēlētajiem politiķiem Saeimā un pašvaldībās pietrūks gudrības samazināt normatīvismu un no tā izrietošo birokratizāciju, tad uz ilgtspējību nevaram cerēt.

Plašāka informācija par LPS 29. kongresu interneta vietnē pieejama šeit.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 206 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties