16. Maijs 2018 14:24
Jaunumi
Iekšlietu ministrs: Dienestos strādājošām amatpersonām izdienas pensiju sistēma netiks mainīta
No IeM arhīva

Trešdien, 16. maijā Iekšlietu ministrijā notika Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes Sabiedriskās drošības trīspusējās sadarbības apakšpadomes (SDA) sēde, kurā iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis informēja sociālos partnerus un padomes locekļus par iekšlietu nozares dienestu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu izdienas pensiju sistēmas nepasliktināšanu dienestos strādājošām amatpersonām. 

R. Kozlovskis: “Dienestos strādājošās amatpersonas var būt drošas par savu nākotni, jo viņu izdienas pensiju sistēma netiks mainīta. Kā ministrs varu apliecināt, ka Iekšlietu ministrijā netiek plānotas nekādas izmaiņas spēkā esošajā tiesiskajā regulējumā par izdienas pensijām attiecībā uz Valsts policiju, Valsts robežsardzi, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Iekšējās drošības biroju un Ieslodzījumu vietu pārvaldi. Vienošanās par izdienas pensiju nosacījumu nepasliktināšanu iekšlietu nozares un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ir panākta gan partijas “Vienotība” valdes sēdē, gan valdību veidojošo partiju koalīcijas sadarbības padomē.”

R. Kozlovskis norādīja, ka jebkādas spekulācijas par šo jautājumu nav pamatotas un rada draudus valsts iekšējai drošībai.

Pēc SDA darba ņēmēju puses vadītāja un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētāja Egila Baldzēna ierosinājuma, sabiedriskās drošības apakšpadome pauda oficiālu atbalstu ministra pozīcijai par dienestos strādājošo amatpersonu izdienas pensiju sistēmas nepasliktināšanu.

Sēdi rotācijas kārtībā vadīja Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs. Sēdes dalībnieki tika iepazīstināti ar Valsts pārvaldes reformu plāna ietvaros veicamo Valsts policijas izvērtēšanu, kā arī ar apsardzes nozares aktuālajiem jautājumiem.

SDA ir Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes institucionālās sistēmas sastāvdaļa, kuru uz paritātes pamatiem veido valdības (Iekšlietu ministrija), Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības izvirzītie pārstāvji. SDA nodrošina un veicina sadarbību un līdzdalību sabiedriskās drošības un kārtības nodrošināšanā.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 182 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties