16. Jūlijs 2018 13:11
Jaunumi / Patērētāju tiesības
PTAC soda SIA “LizingsJums.lv” par negodīgas komercprakses īstenošanu

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) ir  pieņēmis lēmumu patērētāju kolektīvo interešu pārkāpuma lietā, ar kuru SIA "LizingsJums.lv” (turpmāk – Sabiedrība) ir  piemērota soda nauda  3000 eiro apmērā, kā arī uzlikts tiesiskais pienākums izbeigt lēmumā konstatēto negodīgu komercpraksi.

PTAC 2017. gadā izvērtēja vairākas interneta vietnes, kurās SIA “LizingsJums.lv” īsteno komercpraski, izplatot reklāmas ar piedāvājumu iegādāties automašīnas, noslēdzot aizdevuma līgumu. Pēc tādu interneta vietņu pārbaudēm kā www.latfinance.lv, www.lizingsjums.lv, www.ss.lv, www.facebook.com u.c. PTAC konstatēja, ka Sabiedrība sniedz informāciju par iespēju iegādāties automašīnu:

  • personām ar "sabojātu" kredītvēsturi, bez oficiālas darba vietas, bez oficiāliem ienākumiem un ar atvieglotiem nosacījumiem  kredītvēstures izvērtēšanā;
  • bez pirmās iemaksas jeb ar 0% pirmo iemaksu, lai gan Patērētāju tiesību aizsardzības likums nosaka, ka patērētāja kreditēšanas līgumiem, saskaņā ar kuriem tiek finansēta konkrētas preces iegāde par summu, kas pārsniedz 1400 eiro, kredīts izsniedzams ne vairāk kā 90 procentu apmērā no attiecīgās preces cena. Līdz ar to pirmajai iemaksai ir jābūt vismaz 10 procentiem;
  • piedāvājot dāvanā saņemt 100 eiro dāvanu karti degvielai vai jaunas ziemas riepas, kas varēja patērētāju pamudināt pieņemt lēmumu par aizdevuma līguma noslēgšanu, kādu citādi nebūtu pieņēmis;
  • reklāmās norādot procentu likmi vai skaitlisko informāciju par kredīta izmaksām, piemēram, līzings no 110 euro mēnesī, no 7% gadā u.c., nenorāda skaitlisko informāciju ar uzskatāma piemēra palīdzību;
  • noklusējot citu būtisku informāciju un nenorādot pakalpojuma sniedzēja nosaukumu, juridisko adresi un reģistrācijas numuru.

Izvērtējot Sabiedrības īstenotās komercprakses būtību un apjomu, kā arī to, ka Sabiedrība neatzīst pārkāpuma esamību un pēc vairākkārtējiem aicinājumiem nav veikusi nepieciešamās darbības, lai novērstu PTAC konstatētos pārkāpumus, Sabiedrībai tiek uzlikts:

 1)        pienākums izbeigt lēmumā konstatēto negodīgu komercpraksi;

2)         soda nauda 3000,00 EUR apmērā.

PTAC aicina patērētājus rūpīgi apsvērt, vai pirkumam ir nepieciešams kredīts, iepazīties ar visiem līguma noteikumiem, izvērtēt savas spējas atmaksāt kredītu un, plānojot iegādāties preci, kuras iegādes summa pārsniedz 1400 eiro, atbildīgi izvērtēt iespējas segt vismaz 10% no preces vērtības.

Ar pilnu PTAC lēmumu iespējams iepazīties šeit: http://ptac.gov.lv/sites/default/files/sia_lizingsjums.pdf

 

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
PATĒRĒTĀJU TIESĪBAS
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 183 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties