17. Augusts 2018 09:43
Jaunumi
Augstākā tiesa veido Latvijas Senāta vērtīgāko spriedumu “topu”

Tuvojoties Latvijas Senāta simtgadei, Augstākā tiesa iecerējusi apkopot informāciju par Latvijas Senāta (1918–1940) vērtīgākajiem spriedumiem – uz kuriem ir atsauces šodienas nolēmumos, komentāros un publikācijās, kas noderējuši juristu (un ne tikai juristu) darbā, smeļoties kādu domu, argumentu vai izteiksmes formu. Vai bijuši interesanti juridiskās tehnikas vai izteiksmes dēļ.

Aicinām dalīties ar šādu informāciju. Atsūtiet pašu spriedumu vai vienkārši informāciju, kas tas par spriedumu (departamentu, datumu, numuru, tēmu u.tml.). Priecāsimies, ja kaut ar teikumu pateiksiet, kādēļ šis nolēmums Jums licies vērtīgs un kā to esat izmantojuši.

Ceram uz atsaucību.

Informāciju lūgums sūtīt Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītājai Rasmai Zvejniecei (rasma.zvejniece@at.gov.lv) līdz 5. septembrim.

Latvijas Senāts bija augstākā tiesu instance starpkaru Latvijā. Līdz 1940.gadam, kad padomju vara Senātu likvidēja, tas bija izšķīris vairāk nekā 65 000 tiesu lietu un ar savu praksi stiprinājis tiesiskumu Latvijā. 1990. gadā atjaunotā Latvijas Republikas Augstākā tiesa ir Latvijas Senāta pieredzes un tradīciju turpinātāja.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 201 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties