2. Oktobris 2018 16:45
Jaunumi
Iekšlietu ministrijā diskutē par bērnu drošības uzlabošanu sabiedriskajā transportā

Lai pievērstu uzmanību ar bērnu drošību saistītiem jautājumiem, otrdien, 2. oktobrī, Iekšlietu ministrijā notika sanāksme par bērnu drošību sabiedriskajā transportā. Sanāksmes dalībnieki analizēja Valsts policijas izstrādāto projektu - ceļvedi sabiedriskā transporta vadītājiem “Sabiedriskais transports un bērnu drošība” un diskutēja par papildus iespējamiem rīcības modeļiem bērnu drošības uzlabošanai.

Sanāksmi vadīja Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Evika Siliņa, kura atzina: “Izmantojot sabiedrisko transportu, bērni nereti nonāk situācijās, kad viņu drošība tiek apdraudēta. Dažkārt bērni apmaldās, apjūk, aizmieg, brauc bez biļetes, iekļūst nejaušos konfliktos vai arī tiek izsēdināti no sabiedriskā transportlīdzekļa. Bērni ir vismazāk aizsargātā sabiedrības daļa, tādēļ ikvienam sabiedrības loceklim ir jāpievērš uzmanība bērnu drošības jautājumiem, neviens nedrīkst palikt vienaldzīgs, saskaroties ar situācijām, kad bērns atrodas apdraudējuma apstākļos.”

Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics klātesošos iepazīstināja ar septembrī klajā nākušo vecākiem domāto ceļvedi “Drošs ceļš uz skolu”, kā arī ar izstrādes procesā esošo ceļvedi sabiedriskā transporta vadītājiem “Sabiedriskais transports un bērnu drošība”. Klātesošie atzina, ka papildus vecāku un transporta vadītāju izglītošanai, atsevišķs skaidrojošais materiāls būtu nepieciešams arī līdzcilvēkiem, lai viņi zinātu kā rīkoties, piemēram, pamanot nepieskatītu raudošu bērnu sabiedriskajā transportā.

Ceļvedī, kas domāts sabiedriskā transporta vadītājiem, ar uzskatāmiem vizuāliem piemēriem būs aprakstīta ieteicamā rīcība, lai nodrošinātu bērnu drošību sabiedriskajā transportā. Tajā ir konkrētu situācijas apraksti, vēlamās rīcības modeļi, kā arī svarīga informācija, kas sabiedriskā transporta vadītājiem var būt noderīga konkrētos gadījumos. Pēc sanāksmes dalībnieku sniegto priekšlikumu apkopošanas, šis materiāls tiks izplatīts vietējo un starppilsētu sabiedriskā transporta vadītājiem.

Jāatgādina, ka pienākums rūpēties par bērniem drošiem apstākļiem īpaši attiecas uz valsts un pašvaldību iestāžu amatpersonām un darbiniekiem, kā arī personām, kuras nodrošina sabiedrisku pakalpojumu sniegšanu, tajā skaitā sabiedriskā transporta vadītājiem, kontrolieriem, apsardzes darbiniekiem un citām personām. Tāpēc kopīgu risinājumu meklēšanai bērnu drošības jautājumos, Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Valsts policiju aicinājusi uz sanāksmi bija aicinājusi pārstāvjus no Satiksmes ministrijas, Labklājības ministrijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Lielo pilsētas asociācijas, Autotransporta direkcijas, Ceļu satiksmes drošības direkcijas, Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas un RP SIA „Rīgas Satiksme”.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 182 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties