21. Novembris 2018 11:49
Jaunumi
Eksperti vērtē potenciālo VID ģenerāldirektori

20. novembrī publiski tika paziņots Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora atlases konkursa uzvarētājas vārds – Ieva Jaunzeme. No visiem amata pretendentiem viņa guva visaugstāko konkursa komisijas un personālatlases kompānijas novērtējumu.

VID ģenerāldirektora amata kandidāta atlasē konkursa komisijai palīdzēja iepirkuma konkursā uzvarējusī personālatlases kompānija “Amrop”, kas izstrādāja skaidri definētus atlases kritērijus, lai visi kandidāti tiktu vērtēti vienlīdzīgi, saskaņā ar strukturētu novērtēšanas metodiku. Šie eksperti bija līdzās arī visā konkursa gaitā un atbilstoši iepriekš noteiktajām kompetencēm un kritērijiem vērtēja potenciālos amata pretendentus, ņemot vērā katra vadības, tehniskās un personiskās kompetences, kā arī ievāca atsauksmes par fināla pretendentiem.

“Amrop” vadošā partnere Aiga Ārste-Avotiņa VID ģenerāldirektora amata kandidāti raksturo šādi: “Ievai Jaunzemei ir pārliecinoša vadības pieredze, viņa ir izlēmīga, enerģiska, spēj saglabāt emocionālu stabilitāti, arī pieņemot nepopulārus lēmumus. Tāpat konkursa uzvarētājai piemīt milzīgas darba spējas un prasme īsā laikā uztvert lielu informācijas apjomu. Viņai ir stratēģisks redzējums, ko apliecina ilgtspējīgās pārmaiņas, ko Ieva ieviesusi iepriekšējās darba vietās – daļa no šīm iniciatīvām darbojās arī pēc viņas aiziešanas. To uzskatāmi parāda Ievas Jaunzemes radītās būtiskās strukturālās un saturiskās pārmaiņas gan Konkurences padomē, gan Labklājības un Ekonomikas ministrijās. Tāpat atzinīgi vērtējama amata kandidātes lojalitāte organizācijai, kurā viņa strādā, un resursu saimnieciska izmantošana, nepieļaujot neētisku rīcību.”

“Ievai Jaunzemei piemīt stratēģisks redzējums attiecībā gan uz valsts pārvaldē nepieciešamajiem uzlabojumiem, gan pārmaiņu vadību. I. Jaunzeme ir uz mērķi orientēta personība, kas, virzoties uz rezultātu, motivē, aizrauj un pārliecina arī savus līdzstrādniekus. Manuprāt, viņa ir ļoti atbilstošs kandidāts atbildīgajam Valsts ieņēmumu dienesta vadītāja amatam. Jāatzīmē arī Ievas Jaunzemes profesionalitāte konkrētā dienesta darbības jomā – strādājot Labklājības ministrijā, viņa guvusi ilggadēju pieredzi nodokļu politikas jautājumos, kur bija atbildīga par daļas šīs politikas plānošanu un virzību, tostarp arī uzturot dialogu ar sociālajiem un citiem sadarbības partneriem,” vērtējot potenciālo VID ģenerāldirektori, norāda Labklājības ministrijas valsts sekretārs Ingus Alliks.

Savukārt Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš par VID ģenerāldirektora amata kandidāti saka: “Ievai Jaunzemei ir liela pieredze vadošos amatos publiskajā sektorā, tāpat atzinīgi vērtējams tas, ka I. Jaunzeme krietnu laiku ir strādājusi arī privātā sektorā, kur pārstāvēja darba devēju intereses, ieņemot Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektores amatu. Jebkurā gadījumā, no LTRK skatpunkta raugoties, konkrētāku vērtējumu par potenciālo VID ģenerāldirektori varēsim paust pēc mūsu jau ieplānotās tikšanās. Tās laikā uzklausīsim un iedziļināsimies I. Jaunzemes plānotajā stratēģijā un vīzijā par to, kā būtu jāstrādā Valsts ieņēmumu dienestam un kādas būtu tā tuvākās prioritātes.”

“Ieva Jaunzeme ir spēcīga personība ar plašām zināšanām, profesionālajā pieredzē balstītu izpratni par valsts pārvaldi un tautsaimniecību, skaidriem, valstiskās vērtībās balstītiem mērķiem. Lemjot par apstiprināšanu VID ģenerāldirektores amatam, aicinu politiķus uzticēties viņas profesionalitātei un atbalstīt pārliecinošo redzējumu par VID pakalpojumu kvalitātes attīstību, kas sasniedzama ciešā mijiedarbībā ar visu sabiedrību,” komentējot konkursa rezultātus, saka uzņēmējs, atlases komisijas loceklis, Latvijas Darba devēju konfederācijas viceprezidents Uldis Biķis.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 202 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties