29. Novembris 2018 09:38
Jaunumi
Par organizētās noziedzības apkarošanu diskutēs Baltijas jūras valstu augsta līmeņa sanāksmē

29.–30. novembrī Rīgā, viesnīcā “Grand Poet Hotel” notiek Baltijas jūras valstu padomes darba grupas cīņai ar organizēto noziedzību (BSTF) augsta līmeņa stratēģiskā sanāksme, kuru atklās un vadīs Ministru prezidenta pilnvarotais pārstāvis – Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

Sanāksmē piedalās un par noziedzības apkarošanu diskutē dalībvalstu valdību vadītāju personiskie pārstāvji no Dānijas, Igaunijas, Krievijas Federācijas, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas, Somijas, Vācijas un Zviedrijas.

Līdz ar šo sanāksmi Latvija noslēgs savu prezidentūru BSTF, kuras laikā izveidota jauna darba grupa cīņai ar nelegālo migrāciju, kā arī nodrošināts pēctecīgs un efektīvs BSTF Narkotiku nelegālās aprites un novēršanas apakšgrupas darbs. Prezidentūras pilnvaras uz nākamajiem diviem gadiem tiks nodotas divām valstīm – Vācijai, kura pildīs prezidējošās valsts funkcijas, kā arī Polijai, kura Vācijai sniegs operatīvo atbalstu.

Sabiedrības drošība ir arī viena no Latvijas prezidentūras Baltijas jūras valstu padomē prioritātēm. Atbalstu prioritātes īstenošanā sniedz vairāki ar Baltijas jūras valstu padomi saistīti sadarbības tīkli un struktūras, kuru ietvaros pārrobežu noziedzības apkarošanā sadarbojas arī tiesību aizsardzības iestādes, un BSTF ir viens no šādiem sadarbības formātiem.

BSTF darbības koordināciju rotācijas kārtībā ik pēc diviem gadiem nodrošina prezidējošā valsts ar tās izveidota sekretariāta starpniecību. Iekšlietu ministrijai ir vadošā loma Latvijas prezidentūras BSTF norises pārraudzībā, savukārt prezidentūras sekretariāta darbību nodrošina Valsts policija. Latvijas prezidentūras laikā ir notikušas sešas BSTF Operatīvās plānošanas sanāksmes un BSTF stratēģiskā sanāksme.

BSTF stratēģiskā līmeņa lēmumus pieņem 11 dalībvalstu valdību vadītāju personiskie pārstāvji, savukārt to izpildi operatīvā līmenī nodrošina Operatīvās plānošanas un koordinācijas sanāksmju formāts, kurā piedalās policijas, muitas, robežsardzes, valstu iekšlietu ministriju un tieslietu ministriju pārstāvji, kā arī pastāvīgie novērotāji – Baltijas jūras valstu padomes (CBSS), Interpola, Eiropola un Baltijas jūras valstu robežsardzes sadarbības formāta (BSRBCC) pārstāvji.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 182 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties