29. Novembris 2018 10:47
Jaunumi
Noskaidroti “Jurista Vārda” studentu konkursa uzvarētāji
Santa Sāmīte

Noslēgušās 13. nacionāla mēroga sacīkstes tieslietās, ko rīko žurnāls “Jurista Vārds”. Sekciju uzvarētāji paziņoti svinīgā pasākumā Latvijas Universitātes Bibliotēkas konferenču zālē.

Šogad žurnāla “Jurista Vārds” pētniecisko darbu konkursā sasniegts jauns rekords - iesniegti 30 darbi no astoņu Latvijas augstskolu studentiem un absolventiem: Baltijas Starptautiskās akadēmijas, Biznesa augstskolas “Turība”, Daugavpils Universitātes, Ekonomikas un Kultūras augstskolas, Latvijas Universitātes, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas, Rīgas Juridiskās augstskolas un Rīgas Stradiņa universitātes.

”Neviena nācija nevar iztikt bez kultūras, tai skaitā bez juridiskās kultūras. Juridiskā kultūra nav iespējama bez jauniem un talantīgiem zinātniekiem, kas pārņem stafeti no pašreizējiem zinātniekiem, kas savukārt var šos jaunos vērtēt, vēl pagaidām uz viņiem skatīties no vērtētāja pozīcijām, bet drīz vien viņi ieņems līdzvērtīgu vietu un šodienas vērtētājiem sāks elpot pakausī,” norādīja žurnāla “Jurista Vārds” redaktore Dina Gailīte, atklājot konkursa sekciju uzvarētāju apbalvošanas pasākumu.

Augstāko novērtējumu piecās sekcijās ieguva šādi studenti un viņu darbi:

  • Civiltiesību sekcijā: Ēriks Krēsliņš ar darbu “Cēloņsakarības kritēriji civiltiesībās”,
  • Starptautisko tiesību sekcijā: Emīls Jonins ar darbu “Eiropas Savienības aģentūras, to izveidošana un pilnvarošana”,
  • Administratīvo un valsts tiesību sekcijā: Lāsma Rancāne ar darbu “Atkritumu apsaimniekošanas atļauju un atkritumu apsaimniekošanas sistēmu tiesiskās problēmas Latvijā”,
  • Krimināltiesību un administratīvā pārkāpuma tiesību sekcijā: Oskars Kulmanis ar darbu “Pierādījumu pieļaujamības un ticamības teorētiskie un praktiskie aspekti”,
  • Cilvēktiesību sekcijā: Dace Spaliņa ar darbu “Nepilsoņu un nepilsoņu bērnu tiesības uz pilsonību”.

Kopvērtējumā par uzvarētāju atzīts un galveno balvu saņēma Krimināltiesību un administratīvā pārkāpuma tiesību sekcijas uzvarētājs Oskars Kulmanis.

Balvās konkursanti saņēma žurnāla “Jurista Vārda” abonementus 2019. gadam, VSIA “Latvijas Vēstnesis” un VAS “Tiesu namu aģentūra” dāvāto juridisko literatūru, kā arī konkursa atbalstītāju ZAB “ECOVIS CONVENTS”, ZAB “FORT”, ZAB “VILGERTS”, ZAB “RODE UN PARTNERI” un zvērināta advokāta Saulveža Vārpiņa biroja sagādātas balvas.

Izvērstāku publikāciju par “Jurista Vārda” 13. pētniecisko darbu konkursu varēs lasīt žurnāla 4. decembra numurā.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 201 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties