10. Decembris 2018 08:53
Jaunumi
ES līmenī uzlabos bērnu interešu aizsardzību vecāku pārrobežu strīdos

Piektdien, 7. decembrī, Briselē notika Eiropas Savienības (ES) Tieslietu un iekšlietu ministru padomes sanāksme, kurā tika atbalstīts efektīvāks regulējums bērnu interešu aizsardzībai vecāku pārrobežu strīdos par aizgādību, saskarsmes tiesībām un civiltiesiski nolaupīto bērnu atgriešanu.

Latvijas delegāciju Briselē vadīja Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Iesalnieks, kurš sanāksmes laikā izteica pateicību Austrijas prezidentūrai par paveikto un pauda atbalstu tās piedāvātajam Regulas projektam par jurisdikciju, lēmumu atzīšanu un izpildi laulību lietās un lietās par vecāku atbildību un bērnu starptautisko nolaupīšanu (turpmāk – Regula).

Regulas projekta saskaņošanas procesā Austrijas prezidentūra ir ņēmusi vērā arī vairākus Latvijas iebildumus un kopumā panākusi ievērojamu progresu, citastarp, arī Latvijai būtiskajos jautājumos. Apzinoties arī citu ES dalībvalstu intereses un iebildumus, Latvija atbalstīja vispārējo pieeju attiecībā uz Regulas projektu un aicināja arī citas ES dalībvalstis atbalstīt Austrijas prezidentūras sagatavoto Regulas tekstu.

Sanāksmes laikā J. Iesalnieks norādīja: “Gan Latvijai, gan ikvienai citai ES dalībvalstij Regulas pārskatīšana ir bijis ļoti svarīgs un arīdzan politiski, juridiski un sociāli ļoti sensitīvs jautājums. Ģimenes tiesību sensitivitāte un vienbalsīguma procedūra ir bijuši lieli izaicinājumi šim priekšlikumam.”

Atzinīgi novērtējot saskaņošanas procesā panāktos kompromisus jaunajā regulējumā, Latvijas delegācijas vadītājs uzsvēra, ka ir īpašs gandarījums redzēt pārskatīto regulu kā sabalansētu risinājumu starp bērna interesēm, brīvu un ātru spriedumu apriti. Tas respektē ne tikai mūsu būtiskākās intereses, bet ir izsvērts kompromiss katras ES dalībvalsts interesēs, kam veltīti gadi, Austrijas prezidentūras ieguldīto darbu akcentēja J. Iesalnieks.

“Tādēļ šīs kompromiss ir sevišķi svarīgs un sevišķi vērtīgs. Tas patiesi darbosies bērna labākajās interesēs, pauda pārliecību TM parlamentārais sekretārs.

Ar jaunas regulas pieņemšanu paredzēts uzlabot ES regulējumu vecāku atbildības jautājumos par aizgādību un saskarsmes tiesībām, kā arī bērnu pārrobežu nolaupīšanas civiltiesiskajos jautājumos. Regulas mērķis ir noņemt šķēršļus tiesas spriedumu brīvai apritei ES, vienkāršot un paātrināt gan tiesas procesus, gan administratīvos procesus, lai tajos vienmēr tiek ņemtas vērā bērna labākās intereses.

Ar priekšlikumu jaunajai Regulai nāca klajā Eiropas Komisija 2016. gada 30. janvārī. Ar to paredzēts pārstrādāt 2003. gadā pieņemto regulējumu par jurisdikciju un spriedumu atzīšanu un izpildi laulības lietās un lietās par vecāku atbildību.

Plašāka informācija ES Padomes un Eiropadomes oficiālajā tīmekļa vietnē.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 201 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties