18. Janvāris 2019 09:27
Jaunumi
Tiesībsarga ziņojumi par bērnu tiesību ievērošanu ārstniecības iestādēs

ANO Bērnu tiesību konvencijas 25. pantā ir norādīts valsts pienākums periodiski pārbaudīt bērnu garīgās (psihiskās) veselības ārstniecības iestādes. Saskaņā ar Konvenciju valsts pienākumos ietilpst gan pārbaudīt bērnu ārstniecības procesu un apstākļus, gan citus ar bērna tiesībām saistītos jautājumus. Ievērojot šo Konvencijas pantu, tiesībsargs 2018. gadā veica pārbaudes vizītes visās Latvijas slimnīcās, kuras nodrošina stacionāro psihiatrisko ārstēšanu bērniem.

Kopumā tiesībsargs apmeklēja sešas iestādes, kā rezultātā tapa ziņojumi par bērnu tiesību ievērošanu tajās un iestāžu un Veselības ministrijas sniegtās atbildes par tiesībsarga rekomendāciju izpildi:

Tiesībsargs vizītes ir veicis plašā sastāvā – tajās piedalījās gan Prevencijas daļas, gan Bērnu tiesību nodaļas pārstāvji, gan arī tiesībsarga pieaicinātie psihiatrijas un bērnu psihiatrijas speciālisti ar zināšanām un pieredzi cilvēktiesībās.

Tiesībsarga ziņojumi par Prevencijas daļas konstatējumiem vienkopus atrodami mājaslapas sadaļā "Atzinumi" apakšadaļā "Ziņojumi (preventīvais mehānisms)".

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 209 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties