7. Maijs 2019 15:43
Jaunumi
Latviju starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās turpinās pārstāvēt Kristīne Līce

7. maijā Ministru kabinets atkārtoti izsniedza pilnvarojumu Kristīnei Līcei pārstāvēt Latvijas intereses starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās. No 2019. gada 14. maija līdz 2023. gada 13. maijam K. Līcei būs trešais pilnvaru termiņš pārstāvēt Latvijas intereses starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās.

K. Līce pārstāv Latvijas intereses starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās kopš 2012. gada 14. maija. Ministru kabineta izsniegtais trīs gadu pilnvarojuma termiņš beigsies 2019. gada 13. maijā. Ministru kabinetu starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās viņa ir pārstāvējusi arī no 2001. gada septembra līdz 2002. gada oktobrim.

K. Līce ir absolvējusi Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti. 1994. gadā viņa uzsāka darbu diplomātiskajā un konsulārajā dienestā. K. Līce ir vadījusi Ārlietu ministrijas Juridisko departamentu, strādājusi par padomnieci Latvijas pastāvīgajā pārstāvniecībā ANO Ženēvā un Ņujorkā, kā arī ieņēmusi padomnieces amatu Ministru kabineta pārstāvja starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās birojā. Viņa bijusi Eiropas Padomes Vadības grupas cilvēktiesību jautājumos biroja locekle un no 2007. gada septembra gadu strādājusi ANO Ģenerālās asamblejas Trešās komitejas (cilvēktiesību jautājumi) priekšsēdētāja vietnieces amatā. Ir strādājusi par lektori Latvijas Tiesnešu mācību centrā. Laikā no 2016. gada janvāra līdz decembrim pildīja ekspertes ES Twinning projektā “Likuma varas stiprināšana” Ziemeļmaķedonijā pienākumus. No 2016. gada janvāra ir Eiropas Padomes Vadības grupas cilvēktiesību jautājumos biroja locekle, bet no 2017.gada ir Eiropas Padomes Vadības grupas cilvēktiesību jautājumos ziņotāja par vārda brīvības jautājumiem un par Eiropas Cilvēktiesību tiesas mijiedarbību ar ES tiesību sistēmu.

K. Līcei ir piešķirts diplomātiskais rangs „pirmais sekretārs”. Viņa pārzina angļu, krievu, franču un spāņu valodu.

Informācijai

Latvijas pārstāvis pārstāv ne tikai valdības, bet arī likumdevējvaras un tiesu varas intereses starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās – Eiropas Cilvēktiesību tiesā un ANO konvenciju izpildes uzraudzības mehānismu ietvaros. Ministru kabinets pārstāvim izsniedz pilnvarojumu uz četriem gadiem pēc ārlietu ministra ieteikuma, kas saskaņots ar tieslietu ministru. Pilnvarojumu var izsniegt atkārtoti. Atkārtoto pilnvarojumu skaits nav ierobežots. Pārstāvja darbību nodrošina pārstāvja birojs, kas ir Ārlietu ministrijas struktūrvienība. Pārstāvja darbu pārrauga ārlietu ministrs. Reizi gadā pārstāvis iesniedz Ministru kabinetam rakstisku ziņojumu par savu darbu.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 208 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties