16. Maijs 2019 14:28
Jaunumi
Pieteikumā par tiesībām veiktos apdrošināšanas maksājumus iekļaut attaisnotajos izdevumos nolēmums būs pieejams jūnijā

Augstākās tiesas (Senāta) Administratīvo lietu departaments 16. maijā tiesas sēdē mutvārdu procesā izskatīja pieteicējas kasācijas sūdzību par Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, ar kuru noraidīts pieteikums par iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksas atmaksu. Tiesas sēdē tiesa uzklausīja pieteicējas un Valsts ieņēmumu dienesta pārstāvjus un  noteica, ka nolēmums lietā būs pieejams 6. jūnijā.

Lietā ir strīds par to, vai fiziskai personai – nodokļu maksātājam ir tiesības veiktos apdrošināšanas prēmiju maksājumus iekļaut savos attaisnotajos izdevumos, ja šī persona kā apdrošinājuma ņēmēja un labuma guvēja ir noslēgusi līgumu par sava laulātā (apdrošinātā persona) dzīvības apdrošināšanu ar līdzekļu uzkrāšanu. Lietas dalībniekiem ir atšķirīgi viedokļi par likuma „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 10. panta pirmās daļas 6. punkta interpretāciju un piemērošanu. Valsts ieņēmumu dienests ir paudis viedokli, ka minētās normas izpratnē apdrošinājuma ņēmējam un apdrošinātajai personai ir jābūt vienai fiziskai personai – nodokļa maksātājam, lai personai būtu tiesības veiktos apdrošināšanas prēmiju maksājumus iekļaut savos attaisnotajos izdevumos. (Lieta SKA-301/2019; A420280015).

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 229 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties