7. Jūnijs 2019 09:15
Jaunumi
LU Satversmes sapulce apstiprina Indriķi Muižnieku rektora amatā
No LU arhīva

Ceturtdien, 6. jūnijā, Latvijas Universitātes (LU) Satversmes sapulces ārkārtas sēdē sapulces dalībnieki apstiprināja profesoru Indriķi Muižnieku LU rektora amatā uz turpmākajiem četriem gadiem. Tāpat senatora amatā tika ievēlēta Zinātnes departamenta direktora vietniece Evija Rūsīte.

Par profesora Indriķa Muižnieka apstiprināšanu rektora amatā balsoja 132 no 244 balsojušajiem.

Satversmes sapulce sākās ar Satversmes sapulces organizācijas komisijas priekšsēdētāja Anša Grantiņa ziņojumu, Mandātu komisijas priekšsēdētāja Jāņa Plepa ziņojumu un Satversmes sapulces priekšsēdētāja vietnieces Alises Paulas Zīvertes paziņojumu par kvorumu. Sapulcē piedalījās 248 Satversmes sapulces dalībnieki.

Debatēs par Satversmes sapulces darba kārtību vārds tika dots profesorei Malgožatai Raščevskai, profesoram Valdim Folkmanim, profesoram Sandrim Lācim, profesoram Mārcim Auziņam, profesoram Andrejam Ērglim, profesorei Kristīnei Stradai – Rozenbergai, asociētajam profesoram Uldim Kondratovičam un  profesoram Kasparam Tārem.

Pēc tam norisinājās atklāts balsojums par Satversmes sapulces reglamentu, kurā klātesošie lēma atbalstīt piedāvāto reglamentu.

“Es ceru, ka šodienas vēlēšanu rezultāts būs pozitīvs, jo tas dos pārliecību un stabilitāti. Īpaši pateicos tiem kolēģiem, kas mani atbalstīja vēlēšanās un pēc tām. Tāpat pateicos arī savam sāncensim un viņa atbalstītājiem, jo diskusijās esam daudz noskaidrojuši par to, kas ir jāņem vērā turpmāk un no kā jāmācās. Es ticu, ka gan mēs, gan oponenti esam LU patrioti un es ticu, ka mēs visi kopā varam strādāt Universitātes un valsts labā. Esmu pārliecināts, ka pretrunas un diskusijas padarīs mūs stiprākus,” sacīja Indriķis Muižnieks.

Viņš arī pavēstīja labu ziņu – no Iepirkumu komisijas esot saņemts pozitīvas ziņas un tuvākajā laikā LU varēs slēgt līgumu par LU Akadēmiskā centra Rakstu mājas projekta realizēšanu.

Pēc Indriķa Muižnieka ziņojuma norisinājās aizklāts balsojums par viņa ievēlēšanu rektora amatā un par vispārējā personāla senatora ievēlēšanu.

Satversmes sapulces dalībnieki nobalsoja par jaunu Satversmes sapulces nolikuma izstrādi, kas jāizstrādā līdz 2019. gada 1. oktobrim.

Kā jau ziņots, lai stiprinātu tiesiskumu un universitātes reputāciju, Latvijas Universitātes rektors profesors Indriķis Muižnieks 29. maijā izdeva rīkojumu par Satversmes sapulces ārkārtas sēdes sasaukšanu 6. jūnijā.

Satversmes sapulces ārkārtas sēde tika sasaukta pamatojoties uz Augstskolu likuma 4. pantu, 13. panta sesto daļu, 17. prim. panta 1. punktu un Satversmes sapulces nolikuma 5. punktu.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 269 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties