18. Jūlijs 2019 10:14
Jaunumi
Iekšlietu ministri Helsinkos diskutēs par ES iekšējās drošības nākotni

18. un 19. jūlijā Helsinkos notiks Eiropas Savienības Tieslietu un iekšlietu ministru padomes neformālā sanāksme, kurā piedalīsies iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens un valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs. Sanāksmē iekšlietu ministri diskutēs par ES iekšējās drošības nākotni, mākslīgo intelektu un migrācijas politikas nākotni.

Mūsdienās situāciju iekšējās drošības jomā arvien vairāk ietekmē straujā tehnoloģiju attīstība un ar to saistītās iespējas un izaicinājumi, tādēļ šajā jomā arī turpmāk ir jārealizē pārdomāta un koordinēta rīcība gan nacionālā, gan arī ES līmenī. Latvijas nostāja ir, ka prioritāri uzsvars  jāliek uz esošo iniciatīvu efektīvu praktisko ieviešanu, kā arī būtiski ir turpināt nodrošināt kvalitatīvas un regulāras apmācības un labas prakses apmaiņas iespējas gan nacionālā, gan ES līmenī.

Ministri diskutēs arī par mākslīgā intelekta jautājumiem. Mākslīgais intelekts var būtiski atvieglot tiesībaizsardzības iestāžu ikdienas darbu, izmeklējot, atklājot un novēršot noziedzīgus nodarījumus, analizējot liela apjoma informāciju un identificējot riskus.

Lai cīnītos ar noziedzniekiem, kas izmanto jaunākās tehnoloģijas nepieciešami lieli ieguldījumi un resursi, kas individuālai dalībvalstij nav iespējami. Tāpēc ES aģentūrām būtu jāsniedz viss iespējamais atbalsts dalībvalstīm gan informācijas un analīzes nodrošināšanā, gan apmācību jomā, gan arī tehnisko un praktisko risinājumu izstrādē un izmantošanā.

Savukārt migrācijas politikas jomā arī turpmāk būtu jāīsteno visaptveroša pieeja, kas balstītos efektīvā atgriešanas politikā, stiprās ārējās robežās un stratēģiskā sadarbībās ar trešajām valstīm, katrai valstij piemērojot individuālu pieeju, kas Latvijas vērtējumā  ir īpaši svarīgi cīņā ar nelikumīgo migrāciju.

Šengenas zonas izveide ir viens no būtiskākajiem ES integrācijas sasniegumiem, tādēļ atbalstāmi visi centieni pēc iespējas ātrāk atgriezties pie normālas Šengenas zonas funkcionēšanas.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 204 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties