6. Septembris 2019 14:22
Jaunumi
Ar konferenci atzīmē administratīvo tiesu 15. gadadienu
Ilmārs Znotiņš, VPK

Šodien, 6. septembrī, Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiek konference "No vispārējiem tiesību principiem izrietošā administratīvo tiesu kompetence", kas veltīta administratīvo tiesu 15. gadadienai. Administratīvo tiesu izveidošanas jubileja bija jau februārī, bet šodien tā tiek atzīmēta ar konferenci, kurai praktiski temati: dialogs ar Satversmes tiesu, objektīvās izmeklēšanas princips.

Pasākumā uzrunu sacīja Valsts prezidents Egils Levits, Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere, Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāja Veronika Krūmiņa un Latvijas Administratīvo tiesnešu biedrības valdes priekšsēdētāja Lauma Paegļkalna. 

Sesijās piedalīsies Satversmes tiesas tiesneši, administratīvo tiesu tiesneši, advokāti, kā arī tiesneši no Vācijas Federālās administratīvās tiesas un Tallinas Apelācijas tiesas. 

Ar priekšlasījumu par rūpības principa saturu un piemērošanu administratīvajās tiesībās uzstāsies Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta senatore Jautrīte Briede, bet senatore Anita Kovaļevska referēs par objektīvās izmeklēšanas principu Latvijā. Konferencē uzstāsies arī Administratīvo lietu departamenta tiesneša palīdze Līga Dāce, referējot par procesuālajiem aspektiem administratīvo tiesu dialogā ar Satversmes tiesu.

Latvijas Administratīvo tiesnešu biedrības rīkotu

Konferenci organizē Latvijas Administratīvo tiesnešu biedrība Eiropas Sociālā fonda “Justīcija attīstībai” ietvaros.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
VĒL PAR ŠO TĒMU
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 254 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties