19. Septembris 2019 13:27
Jaunumi
Saeima atbalsta valdības lēmumu izsludināt ārkārtēju situāciju atkritumu apsaimniekošanā Rīgā

Saeima ceturtdien, 19. septembrī, atbalstīja valdības rīkojumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā līdz brīdim, kad spēku zaudē Konkurences padomes lēmums “Par pagaidu noregulējumu,” bet ne ilgāk kā līdz 2019. gada 11. decembrim.

Rīkojums paredz, ka atbildīgā koordinējošā institūcija ārkārtējās situācijas laikā ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, kā arī nosaka uzdevumus Rīgas domei, tostarp vienoties ar sadzīves atkritumu apsaimniekotājiem, kas apliecinājuši gatavību no 2019.gada 15. septembra turpināt, kā arī nodrošināt sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.

Tāpat rīkojumā noteikts, ka pakalpojumi jāsniedz, ievērojot pakalpojumu sniegšanas teritoriju, nosacījumus un maksu, kas noteikta līgumos ar Rīgas pilsētas pašvaldību šiem sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzējiem līdz 2019. gada 14. septembrim.

Rīkojums nosaka, ka Rīgas dome atbild par iespējamiem zaudējumiem, kas nodarīti fiziskajām un juridiskajām personām ārkārtējās situācijas darbības laikā.

Tāpat Rīgas domei jānodrošina, ka sadzīves atkritumu sākotnējiem radītājiem vai valdītājiem nekavējoties ir pieejama objektīva un pilnvērtīga informācija par kārtību, kādā nodrošina sadzīves atkritumu apsaimniekošana Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 238 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties