25. Septembris 2019 11:56
Jaunumi
Uzsākts projekts “Atbalsts parādu restrukturizācijai Latvijā”

Latvijas iestādes ir paziņojušas par jauniem soļiem, lai stiprinātu maksātnespējas procedūras valstī, pievēršot lielāku uzmanību parādu pārstrukturēšanai un pārrobežu maksātnespējai.

Pasākumi, kuru mērķis ir vēl vairāk stiprināt vispārējo ekonomiku, balstās uz progresu, ko Latvija jau ir sasniegusi reformās, kas veiktas maksātnespējas procesa administratoru profesijā.

Pēdējo gadu laikā Latvijā ir ieguldīts liels darbs, lai palīdzētu atrisināt dažādus jautājumus maksātnespējas jomā. Nākamais solis ir koncentrēties uz mehānismiem, kas parādniekiem sniedz otro iespēju atjaunot vai saglabāt to līdzdalību ekonomiskajos procesos.

Šim nolūkam Tieslietu ministrija 20. septembrī uzsāka jaunu projektu, kura mērķis ir stiprināt atbalstu parādu restrukturizācijai un uzlabot pušu spējas administrēt pārrobežu maksātnespējas procedūras.

Projektu finansē Eiropas Savienība, izmantojot Strukturālo reformu atbalsta programmu, un īsteno Eiropas Restrukturizācijas un attīstības banka (ERAB) sadarbībā ar Eiropas Komisiju un ar PwC Latvija vadīta finanšu un juridisko ekspertu konsorcija atbalstu. Projekts:

  • apzinās normatīvā regulējuma vai tā piemērošanas problēmas, kas kavē parādu restrukturizāciju Latvijā, padziļināti pārskatot esošo praksi,
  • izstrādās stratēģijas un mehānismus, lai jau agrīnā posmā stiprinātu un veicinātu parādu pārstrukturēšanas izmantošanu, tostarp vadlīnijas par labāko praksi lēmumu pieņemšanā finansiālās grūtībās nonākušiem uzņēmumiem,
  • apmācīs galvenās ieinteresētās personas, proti, tiesnešus, maksātnespējas procesa administratorus un tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošās personas parādu pārstrukturēšanā un pārrobežu maksātnespējā,
  • palielinās valsts un privātā sektora informētību par parādu pārstrukturēšanas priekšrocībām.

Projekta īstenošanas ietvaros tiks pievērsta īpaša uzmanība nu jau spēkā esošajai Pārstrukturēšanas un maksātnespējas direktīvai, kas Latvijai un citām Eiropas Savienības dalībvalstīm jāievieš līdz 2021. gada 17. jūlijam. Šīs jaunās direktīvas mērķis ir sekmēt iekšējā tirgus pienācīgu darbību un novērst šķēršļus, kuri liedz īstenot kapitāla brīvu apriti un brīvību veikt uzņēmējdarbību un kuru rašanās cēlonis ir atšķirības, kas pastāv valstu tiesību aktos un procedūrās.

Šīs direktīvas nolūks ir, neskarot darba ņēmēju pamattiesības un brīvības, novērst šādus šķēršļus, nodrošinot, ka pastāvētspējīgiem uzņēmumiem un uzņēmējiem, kas nonākuši finansiālās grūtībās, ir pieejams iedarbīgs valsts preventīvās pārstrukturēšanas regulējums. Pēdējais ļaus tiem turpināt darbību, nodrošinās, ka uzņēmēji, kuri ir maksātnespējīgi vai ar pārmērīgām parādsaistībām, var izmantot pilnīgu parādsaistību dzēšanu, un ka tiek uzlabots ar pārstrukturēšanu, maksātnespēju un parādsaistību dzēšanu saistīto procedūru efektivitāte, it īpaši attiecībā uz patērēto laiku.

Projekts tiks īstenots 18 mēnešu laikā. Nākamie soļi ietver konsultācijas ar valsts un privātajām ieinteresētajām pusēm, kas iesaistītas parāda restrukturizācijā, un ziņojumu, kurā analizētas visas nepieciešamās reformu jomas pašreizējā parāda restrukturizēšanas sistēmā, tostarp direktīvas rezultātā.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 269 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties