30. Septembris 2019 11:27
Jaunumi
Noderīga informācija Latvijas studentiem Apvienotajā Karalistē pēc breksita

Ārlietu ministrija sadarbībā ar Apvienotās Karalistes vēstniecību Rīgā ir apkopojusi informāciju studentiem, kuri uzsākuši vai plāno uzsākt studijas Apvienotajā Karalistē 2019./2020. mācību gadā un 2020./2021. mācību gadā.

Eiropas Savienības (ES) pilsoņiem – studentiem, kuri uzsākuši vai uzsāks studijas 2019./2020. mācību gadā un 2020./2021. mācību gadā, – studiju maksa un pieeja studiju kredītam saglabājas līdzšinējā kārtībā. Šajā periodā mācību maksa ES, tostarp Latvijas, pilsoņiem būs tāda pati kā Apvienotās Karalistes studentiem. Studiju maksa iepriekšējā līmenī saglabāsies visu studiju programmas laiku.

Lai novērstu iespējamos šķēršļus Erasmus+ mācību mobilitātes aktivitāšu norisei gadījumā, ja Apvienotā Karaliste izstājas no ES bez vienošanās, Eiropas Savienības Padome un Parlaments 2019. gada 25. martā pieņēma ārkārtas pasākumu regulu (2019/499). Šī Regula nodrošina, ka tiem studentiem, kuri brīdī, kad Apvienotā Karaliste izstāsies no Eiropas Savienības, atradīsies ārzemēs Erasmus+ programmā, iesāktais mobilitātes periods netiks pārtraukts, ja tas nepārsniedz 12 mēnešus. Sīkāka informācija par regulu latviešu valodā atrodama Eiropas Komisijas mājaslapā.

Ja  ES pilsoņi – studenti – bezvienošanās breksita gadījumā ieceļos Apvienotajā Karalistē līdz 2020. gada 30. decembrim, lai uzsāktu studijas 2020./2021. mācību gadā, viņiem būs jāpiesakās Eiropas pilsoņa pagaidu uzturēšanās atļaujai (European Temporary Leave to Remain). Tas pats attiecas uz ES pilsoņiem, Erasmus+ studentiem, kuri atradīsies Apvienotajā Karalistē izstāšanās brīdī, ja izstāšanās notiks bez vienošanās – viņi var pabeigt studijas un turpināt uzturēties Apvienotajā Karalistē, piesakoties atbilstošajam statusam – pastāvīgajam (settled) vai pagaidu (pre-settled).

Plašāka informācija studentiem atrodama šādās Apvienotās Karalistes interneta vietnēs:

-  paziņojums par Angliju: https://www.gov.uk/government/news/eu-student-funding-continued-for-202021

-  paziņojums par Skotiju: https://www.gov.scot/news/extension-of-free-tuition-for-eu-students/

-  paziņojums par Velsu: https://gov.wales/written-statement-funding-and-support-eu-students-studying-wales-202021

-  paziņojums par Ziemeļīriju: https://www.gov.uk/government/news/eu-nationals-and-student-finance-in-ni

Plašāka informācija par ES pilsoņu reģistrāciju pastāvīgajam vai pagaidu statusam pieejama Apvienotās Karalistes valdības mājaslapā.

Neskaidrību vai papildu jautājumu gadījumā aicinām studentus sazināties ar savu mācību iestādi Apvienotajā Karalistē. Tāpat aicinām studentus sekot līdzi aktuālajai informācijai par breksitu un ES pilsoņu tiesībām Latvijas vēstniecības Apvienotajā Karalistē mājaslapā un Facebook profilā, kur pieejama informācija par iepriekš notikušajiem un plānotajiem informatīvajiem semināriem.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 238 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties