16. Oktobris 2019 13:57
Jaunumi
Viļņā notiek Baltijas valstu ģenerālprokuroru tikšanās

15.–16. oktobrī Viļņā, Lietuvā, notiek trīs Baltijas valstu ģenerālprokuroru ikgadējā darba sanāksme. Tajā piedalās ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, kā arī Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta virsprokurors Aivars Ostapko un Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta prokurors Aivars Buliņš.

Sanāksme notiek, lai pārrunātu aktuālos jautājumus par iestāžu savstarpējo sadarbību un vispārējos darba jautājumus, un dalītos savā labākajā pieredzē un idejās. Šogad sanāksmē galvenā uzmanība pievērsta prokuroru neatkarības nodrošināšanas jautājumiem, kā arī izaicinājumiem, kas saistīti ar finanšu līdzekļu atgūšanu pirmstiesas izmeklēšanas laikā.

Lietuvas prokuratūras pārstāvji iepazīstinās savus kolēģus no Latvijas un Igaunijas ar likumu par trauksmes cēlēju aizsardzību, kas ir spēkā no 2019. gada janvāra, kā arī ar sākotnējiem rezultātiem par tā piemērošanu praksē. Minētā likuma piemērošanas pirmajā pusgadā Lietuvas prokuratūra saņēma 41 ziņojumu par iespējamiem pārkāpumiem. Apstrādājot saņemto informāciju, 20 personām tika piešķirts trauksmes cēlēja statuss un piemēroti attiecīgie likumā paredzētie aizsardzības pasākumi. Tāpat Latvijas un Igaunijas prokuratūras pārstāvji šīs sanāksmes laikā iepazīstinās kolēģus ar analogās sistēmas darbību.

Nākamgad šāda sanāksme plānota Latvijā.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 208 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties