17. Oktobris 2019 09:16
Jaunumi
Tieslietu ministrs sveic Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti simtgades jubilejā

Trešdien, 16. oktobrī, tieslietu ministrs Jānis Bordāns piedalījās Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes simtgades svinību ceremonijā.

Savā uzrunā, sveicot Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti, tieslietu ministrs J. Bordāns uzsvēra Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes seno un tradīcijām bagāto vēsturi, atgādinot, ka tieši Juridiskās fakultātes mācībspēki un absolventi ir Latvijas tiesību zinātnes un tiesību sistēmas pamatlicēji: “Juridiskā fakultāte izceļ akadēmisko zināšanu nozīmi jurista izglītībā, jo – kā vēsta romiešu juristu atziņas – zināt likumu nenozīmē zināt likumā rakstītos vārdus, bet gan zināt likuma mērķi un jēgu.”

Runājot par juristu profesionālo darbību, tieslietu ministrs atzīmēja, ka juristam ir jābūt ne tikai labai akadēmisko zināšanu bāzei, bet arī atbildīgam, drosmīgam, nelokāmam un tādam, kurš aizstāv taisnīgumu un patiesas vērtības.

Vienlaikus tieslietu ministrs atzinīgi novērtēja Latvijas Universitātes veiksmīgo sadarbību ar Tieslietu ministriju: ''Ceru arī nākotnē aizvien vairāk nostiprināt sadarbību starp universitāti un Tieslietu ministriju, lai prakse nav un netiktu nošķirta no teorijas, bet, lai tās vienoti veido un sargā Latvijas tiesību sistēmas vērtības.''

Svētku ietvaros tieslietu ministrs un valsts sekretārs Raivis Kronbergs piedalījās arī monogrāfijas "Kriminālprocesa likuma komentāri" atklāšanā. Monogrāfija ir 14 autoru kopdarbs Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes profesores Kristīnes Stradas-Rozenbergas zinātniskajā redakcijā.

Monogrāfija ir pirmais darbs, kur vienkopus ir aplūkoti visi jautājumi, kas saistīti ar Kriminālprocesa likuma vispārīgajiem noteikumiem. Tieslietu ministrs J. Bordāns un valsts sekretārs R. Kronbergs izteica pateicību K. Stradai-Rozenbergai, kura ir sniegusi lielu ieguldījumu kriminālprocesuālo tiesību attīstībai Latvijā gan kā pasniedzēja Latvijas Universitātē, gan sniedzot atbalstu Tieslietu ministrijas darba grupās, risinot kriminālprocesuālos jautājumus.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 202 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties