17. Oktobris 2019 15:35
Jaunumi
Valsts sekretārs R. Kronbergs: "Ir ielikti stabili pamati mediācijai Latvijā"

Trešdien, 16. oktobrī, Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs izsniedza sertifikātus trīs jaunajiem mediatoriem, kuri veiksmīgi nokārtojuši sertifikācijas pārbaudījumus, un 16 mediatoriem, kuri nokārtoja atkārtotu sertifikāciju pēc piecu gadu praktizēšanās kā mediatoriem. 

Pasniedzot sertifikātus, valsts sekretārs R. Kronbergs uzsvēra: "Ir pagājuši pieci gadi kopš Mediācijas likuma stāšanās spēkā, tāpēc var apgalvot, ka ir ielikti stabili pamati mediācijai Latvijā. Šo pēdējo piecu gadu laikā viena no Tieslietu ministrijas prioritātēm ir bijusi mediācijas kā mūsdienīga un kvalitatīva ārpus tiesas strīdu risināšanas iespējas iedzīvināšana, lai padarītu mediāciju pieejamu ikvienam – gan Rīgā, gan tālākajos Latvijas novados. Tomēr daudz kas vēl ir darāms, tāpēc mediatoriem ir ļoti liela loma sabiedrības izpratnes un uzskatu maiņā par ārpustiesas strīdu risināšanas metodēm. Svarīgs ir profesijas kopīgs mērķis un pārliecība par mediācijas institūta spēku, kā arī nākotni."

Mediatoru saimei pievienojās un sertifikātus saņēma Tatjana Skrauča, Inese Briķena un Zane Siliņa. Savukārt atestāciju, kuru jākārto pēc piecu gadu praktizēšanās kā mediatoriem, ieguva Laima Ārija Zelmene, Kristīne Dārzniece, Dana Rone, Elvīra Dombrovska, Viktorija Portere, Dace Jenava, Lelde Kāpiņa, Sandra Aleksandra Hartmane, Baiba Kalnmeiere, Guntra Rinķe, Zane Bormane, Iveta Krūmiņa, Mirga Priedīte, Ilze Dzenovska, Kristīne Brikmane un Baiba Grase.

Pasākuma ietvaros Tieslietu ministrija saņēma Sertificētu mediatoru padomes pateicību par būtisku ieguldījumu mediācijas attīstībā un atbalstu sertificētu mediatoru darbībā.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 202 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties