1. Novembris 2019 09:53
Jaunumi
Augstāko tiesu apmeklē Eiropas tieslietu organizāciju augstas amatpersonas
Ivars Bičkovičs, Anna Skrjabina, Aija Branta, Ramins Gurbanovs un Artašs Melikjans
No AT arhīva

Ceturtdien, 31. oktobrī, uz tikšanos Augstākajā tiesā ieradās Eiropas Padomes Komitejas tiesu efektivitātei (CEPEJ) prezidents Ramins Gurbanovs (Ramin Gurbanov) un Eiropas tiesnešu konsultatīvās padomes (CCJE) sekretariāta vadītājs Artašs Melikjans (Artashes Melikyan). Eiropas tieslietu organizāciju amatpersonas tikās ar Augstākās tiesas un Tieslietu padomes priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču un senatori Aiju Brantu, kas ir Latvijas pārstāve abās Eiropas tieslietu organizācijās.

Sarunas gaitā Augstākās tiesas priekšsēdētājs pauda atzinību par 2018. gadā CEPEJ veikto Latvijas tieslietu sistēmas novērtējumu un rekomendācijām, kas vērstas uz Tieslietu padomes lomas stiprināšanu. Pārrunāti Latvijas tiesu sistēmas problēmjautājumi un CEPEJ redzējums tiesu darba efektivizēšanā Eiropas valstīs, tostarp Latvijā. Pārrunāti tādi tiesu darba aspekti kā tiesnešu specializācija, tiesnešu darba novērtēšana un slodžu izlīdzināšana.

Eiropas tieslietu organizāciju pārstāvji uzsvēra, ka Latvijas tieslietu sistēma Eiropas kontekstā ir labās pozīcijās, tādēļ jo īpaši atzinīgi vērtējama Latvijas tiesu gatavība turpmākai darba pilnveidošanai un efektivizēšanai.

CEPEJ prezidents Ramins Gurbanovs vizītē Latvijā ieradies, lai Eiropas Komisijas Strukturālo reformu atbalsta programmas ietvaros atklātu jaunu projektu, ar kuru plānots pārskatīt un uzlabot Latvijas tiesu sistēmas organizāciju, veicināt mediācijas izmantošanu un attīstīt valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sistēmu, izmantojot CEPEJ izstrādātos instrumentus un metodiku.

CEPEJ prezidents uzrunās Latvijas tiesnešus arī Latvijas tiesnešu konferencē piektdien, 1. novembrī.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 202 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties