13. Novembris 2019 09:41
Jaunumi
Latvija un Ukraina turpina sadarbību probācijas jomā

Otrdien, 12. novembrī, tieslietu ministrs Jānis Bordāns tikās ar Ukrainas tieslietu ministra vietnieku Vitāliju Vasiļuku (Vitalii Vasylyk), Ukrainas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Oleksandru Miščenko (Olexandr Mischenko), Ukrainas Probācijas centra direktoru Olegu Jančuku (Oleg Yanchuk) un delegāciju no Ukrainas Probācijas centra, lai pārrunātu sadarbības jautājumus probācijas jomā.

Tikšanās laikā J. Bordāns apliecināja Tieslietu ministrijas atbalstu tiesu sistēmas reformai un pilna mēroga probācijas dienesta ieviešanai Ukrainā, kā arī izteica gandarījumu par veiksmīgo līdzšinējo trīspusējo  sadarbību starp Latviju, Ukrainu un Norvēģiju.

Arī Ukrainas tieslietu ministrijas pārstāvji apliecināja līdzšinējās sadarbības nozīmīgumu un gatavību arī turpmāk stiprināt sadarbību un pieredzes apmaiņu.

Darba vizīte norisinājās Ukrainas Alternatīvo sankciju darba grupas pieredzes apmaiņas vizītes Rīgā ietvaros ar Norvēģijas partneru atbalstu no Norvēģijas likumu varas padomdevēju Ukrainai (NORLAU) Probācijas projekta Ukrainā.

NORLAU probācijas projekts ir tehniskās palīdzības un sadarbības projekts Ukrainā, ko finansē Norvēģijas Ārlietu ministrija un ko īsteno Norvēģijas korekcijas dienesta direktorāts.

Papildu informācija

Š.g. 16. oktobrī tieslietu ministrs Jānis Bordāns un Ukrainas tieslietu ministrs Deniss Maļjuska (Denys Maliuska) parakstīja saprašanās memorandu, ar mērķi veicināt abu valstu sadarbību valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības, tiesiskās izpratnes un tiesas pieejamības, penitenciārās sistēmas un probācijas, tiesas spriedumu izpildes, kriminālistikas ekspertīzes, korupcijas novēršanas un apkarošanas, tostarp patieso labuma guvēju atklātības nodrošināšanas, elektronisko reģistru un e-uzticamības pakalpojumu izstādes, jauno tehnoloģiju ieviešanas, kā arī alternatīvo strīdu risināšanas jomās.

Memoranda parakstīšana norisinājās Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska (Volodymyr Zelenskyy) oficiālās vizītes Latvijā ietvaros.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 254 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties