22. Novembris 2019 12:22
Jaunumi
Latvijas Universitāte valdībai piedāvā mierizlīgumu

„Ministru kabineta 2019. gada 29. augusta rīkojums par Latvijas Universitātes (LU) rektora vēlēšanām ir pirmšķietami prettiesisks – to ir apstiprinājuši divu tiesu secīgi lēmumi,” šodien notikušajā preses konferencē paskaidroja zvērinātu advokātu biroja „PricewaterhouseCoopers Legal” vadošais vecākais jurists, zvērināts advokāts Benno Butulis.

LU prorektore humanitāro un izglītības zinātņu jomā un sociālo un tiesību zinātņu jomā prof. Ina Druviete informēja, ka LU 21. novembrī ir vērsusies Ministru kabinetā ar izlīguma piedāvājumu, kas nodrošinātu tiesisku situācijas risinājumu. „Atsaucoties uz ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa izteikumiem, LU vakar K. Kariņa kungam ir nosūtījusi vēstuli, kurā aicina apsvērt administratīvā līguma noslēgšanu šajā lietā. Ņemot vērā, ka potenciālās tiesvedības var ilgt gadiem, šādi tiktu novērsta tiesiskā nenoteiktība, kas negatīvi ietekmē ne tikai LU, bet arī visas Latvijas augstākās izglītības un sabiedrības attīstību,” sacīja I. Druviete.

„Atšķirībā no civilprocesa tiesa administratīvajā procesā, skatot jautājumu par pagaidu aizsardzību, lietu izskata pēc būtības. Gan pēc teorijas, gan prakses tiesas lēmums pagaidu aizsardzības lietās sakrīt ar gala lēmumu. Attiecīgi mēs šobrīd gandrīz droši varam teikt, ka Ministru kabineta lēmums ir nepamatots un tas ir pirmšķietami prettiesisks. Ministru kabinets par to ir informēts,” teica B. Butulis.

Tāpat viņš skaidroja, ka tiesa ir atzinusi, ka Ministru kabinets var līdz sprieduma spēkā stāšanās brīdim lemt par rektora pienākumu izpildītāju un norādījusi, ka Ministru kabinetam, pēc šī lēmuma, mainoties apstākļiem, var rasties nepieciešamība pārvērtēt un lemt vēlreiz, kuram būtu jābūt rektora pienākumu izpildītājam, un tāpēc rīkojuma darbība atjaunojama no 1. decembra, ļaujot Ministru kabinetam līdz šim brīdim lemt. „Tiesa uzskatīja, ka šis jautājums jārisina Ministru kabinetam,” skaidroja B. Butulis.

B. Butulis arī vērsa uzmanību uz faktu, ka rektora vietas izpildītāja G. Straubes iecelšanas laikā 2019. gada 29. augustā kā galveno uzdevumu tika noteikts jaunu rektora vēlēšanu rīkošana, bet ar apgabaltiesas 2019. gada 20. novembra lēmumu rīkot jaunas rektora vēlēšanas Latvijas Universitātē līdz galīgā sprieduma spēkā stāšanās brīdim ir aizliegts.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 229 iestādes
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties