25. Novembris 2019 09:08
Jaunumi
Tieslietu ministrs Parīzē tiekas ar OECD ģenerālsekretāru un apmeklē Francijas Valsts padomi

Noslēdzot divu dienu darba vizīti Parīzē, piektdien, 22. novembrī, tieslietu ministrs Jānis Bordāns tikās ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ģenerālsekretāru Anhelu Guriju (Angel Gurría) un apmeklēja Francijas Valsts padomi. Savukārt pirmajā vizītes dienā tieslietu ministrs apmeklēja Eiropas Padomes Attīstības banku (CEB), kur tikās ar tās prezidentu Rolfu Vencelu (Rolf Wenzel).

Sarunā ar OECD ģenerālsekretāru J. Bordāns saņēma atbalstu specializētas tiesas izveidei Latvijā. A. Gurija vēlreiz apliecināja OECD gatavību praktiski palīdzēt Ekonomisko lietu tiesas izveidē, tostarp nodrošinot OECD ekspertīzi un zināšanas par labās prakses piemēriem specializēto tiesu izveidē. Jau tuvākajā laikā Latvijas un OECD pārstāvji uzsāks kopīgu darbu pie apmācību programmas izstrādes Ekonomisko lietu tiesas tiesnešu kandidātiem. Abas amatpersonas atzina, ka ātra un kvalitatīva iztiesāšana arī sarežģītās ekonomisko un finanšu noziegumu lietās uzlabos uzņēmējdarbības vidi un veicinās investīciju piesaisti.

Abas puses bija vienisprātis, ka ir svarīgi izpētīt citu valstu pieredzi un pārņemt labo praksi specializēto tiesu izveidē. J. Bordāns akcentēja OECD atbalsta nozīmi jau Ekonomisko lietu tiesas izveidošanas stadijā, piemēram, atbalstot augstas raudzes ekspertu iesaisti. Kā atzina J. Bordāns, “no vārdiem pie darbiem” – jau šobrīd ir būtiski analizēt un novērtēt specializētās tiesas darbības sekmīgai uzsākšanai nepieciešamos faktorus, lai veicinātu sagaidāmo rezultātu sasniegšanu.

Vizītes laikā Parīzē tieslietu ministrs tikās ar Francijas Valsts padomes viceprezidentu Bruno Lasserre, lai iepazītos ar padomes lomu likumdošanas kvalitātes un valsts pārvaldes efektivitātes uzlabošanā. Tā ir neatkarīga institūcija, kas dod atzinumu par visiem apstiprināšanai virzāmajiem likumiem un noteikumiem.

Tikšanās laikā ar CEB vadītāju J. Bordāns informēja par jaunā Liepājas cietuma būvniecības projekta virzību un līdz šim pieņemtajiem valdības lēmumiem par tā finansēšanu. Abas puses apsprieda Latvijas un CEB sadarbības turpmākos virzienus un CEB gatavību praktiski atbalstīt ieslodzījuma vietu infrastruktūras attīstības projektus Latvijā.

Parīzes vizītes ietvaros Latvijas delegācija tieslietu ministra vadībā apmeklēja arī Latvijas vēstniecību Francijā un tikās ar vēstnieku Imantu Lieģi, kā arī Latvijas pastāvīgo pārstāvniecību OECD un UNESCO, lai tiktos ar vēstnieci Ivitu Burmistri un piedalītos vēstniecības svinīgajā pieņemšanā par godu Latvijas valsts svētkiem.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 201 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties