9. Decembris 2019 08:56
Jaunumi
Senatori pārrunā aktuālos tiesu prakses jautājumus ar Administratīvās rajona tiesas tiesnešiem

6. decembrī Augstākajā tiesā viesojās Administratīvās rajona tiesas – Liepājas, Jelgavas, Rēzeknes un Rīgas tiesu namu – tiesneši, lai kopā ar Administratīvo lietu departamentu apspriestu aktuālos tiesību un tiesu prakses jautājumus. Tikšanās mērķis bija veicināt vienotu izpratni par tiesību normu piemērošanu un tiesību uz taisnīgu tiesu nodrošināšanas mehānismiem.

Tikšanās ietvaros tika pārrunāti rajona tiesas tiesnešu iepriekš iesūtītie jautājumi. Šie jautājumi bija saistīti ar prasījumu pakļautību administratīvās tiesas kontrolei, tiesas kontroles robežām, lietas materiālu pieejamības ierobežošanu un citiem procesuālajiem jautājumiem. Tikšanās bija veidota diskusijas formā, ļaujot kopīgi identificēt problēmas, ar kurām tiesneši saskaras administratīvo lietu izskatīšanā, kā arī apspriest piemērotākos to risinājumus.

Tiesneši šādu tikšanos atzina kā ļoti vērtīgu.

Šāda sadarbība ar zemāku instanču tiesām ir notikusi jau vairākkārt. Tas tiek darīts tiesu prakses vienādošanas un tiesas spriešanas kvalitātes uzlabošanas nolūkā.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 206 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties