13. Janvāris 2020 15:51
Jaunumi
Valsts prezidents interesējas par Latvijas tiesnešu zināšanu un prasmju pilnveides procesu
Ilmārs Znotiņš, VPK

13. janvārī Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar nodibinājuma “Latvijas Tiesnešu mācību centrs” (LTMC) pārstāvjiem, lai pārrunātu Latvijas tiesnešu zināšanu un prasmju pilnveides procesu.

Sarunas laikā nodibinājuma pārstāvji informēja Valsts prezidentu, ka iestādes piedāvātās mācības gadā apmeklē vidēji 95 % Latvijas tiesnešu, un šī brīža aktuālie temati, par ko tiesneši interesējas, ir jaunāko normatīvo aktu grozījumi, spriedumu kvalitāte, kibernoziegumi un e-pierādījumi (ik gadu mācību satura temati mainās atkarībā no tiesnešu vēlmēm un vajadzībām). Tāpat LTMC stāstīja par tiesnešu mācību procesa norisi, mācību programmu izveidi, tiesnešu darba profesionālo novērtēšanu un nākotnes attīstības iecerēm.

Valsts prezidents atzinīgi novērtēja LTMC darbu 25 gadu garumā, paužot gandarījumu par supervīzijas (personīgās pieredzes izzināšana, analīze, pārvērtēšana, lai uzlabotu turpmāko profesionālo darbību) iekļaušanu mācību saturā. Tāpat E. Levits uzsvēra nepieciešamību mācību saturu papildināt ar tiesas procesa vadības prasmju pilnveidi un semināru par tiesību formālu piemērošanu.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 254 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties