18. Februāris 2020 09:55
Jaunumi
Baltijas valstu iekšlietu ministri pārrunās izaicinājumus un aktuālitātes iekšlietu jomā

Trešdien, 19. februārī, Iekšlietu ministrijā notiks Baltijas valstu iekšlietu ministru trīspusējā sanāksme, kurā Latvijas iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens tiksies ar Igaunijas iekšlietu ministru Martu Helmi un Lietuvas iekšlietu ministri Ritu Tamašunieni.

Baltijas valstu iekšlietu ministru sanāksmē paredzēts pārrunāt Eiropas Savienības robežu un drošības informācijas sistmēmu sadarbspēju.

ES IT sistēmu sadarbspējas nodrošināšana ir svarīga katrai ES dalībvalstij, jo mērķis ir uzlabot Šengenas ārējās robežas pārvaldību un sniegt ieguldījumu ES iekšējā drošībā.

ES IT sistēmu sadarbspēja ir nepieciešama, lai robežsargiem, tiesībaizsardzības iestāžu, imigrācijas dienestu un tiesu iestāžu darbiniekiem ir ātra, vienota, sistemātiska un kontrolēta pieeja informācijai, kura tiem ir nepieciešama, lai veiktu uzticētos uzdevumus.

Baltijas valstu iekšlietu ministri ir plānojuši pārrunāt arī daudzgadu finanšu ietvaru 2021.-2027. gadam un finansējuma plānošnu, kā arī ES finansējuma piesaisti aktivitātēm iekšlietu jomā papildus Patvēruma, migrācijas un integrācijas fondam, Iekšējās drošības fondam un Robežu pārvaldības un vīzu instrumentam, kā arī dalīties pieredzē darbā ar Eiropas Reģionālās attīstības fondu.

Sanāksmē plānots apmainīties ar pieredzi cīņā ar dezinformāciju internetā, un izaicinājumiem cīņā pret ekonomisko noziedzību.

Tikšanās laikā paredzēts arī parakstīt Latvijas un Igaunijas valdības līgumu par Latvijas - Igaunijas valsts robežas uzturēšanu un pilnvaroto robežas pārstāvju darbību.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 219 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties