4. Marts 2020 09:08
Jaunumi
Starptautiskā šķīrējtiesa noraida pret Latvijas valsti vērsto pārmetumu par nerealizēto apbūvi lidostas "Rīga" teritorijā

Starptautiskajā šķīrējtiesā noraidīta pret Latvijas Republiku vērstā prasība, kur Norvēģijas uzņēmumi “Staur Eiendom” AS, “EBO Invest” AS un “Rox Holding” (turpmāk - Prasītājs) pieprasījuši atmaksāt zaudējumus 41,9 miljonu eiro apmērā saistībā ar nerealizētajām apbūves iecerēm Rīgas lidostas teritorijā.

2020. gada 28. februāra lēmumā Starptautiskais ieguldījumu strīdu izšķiršanas centrs (International Centre for Settlement of Investment Disputes) pilnībā noraidīja Prasītāja prasības un ir nolēmis, ka Prasītājam jāatlīdzina 90% no izmaksām, kas Latvijas Republikai radušās šķīrējtiesas procesā.

Satiksmes ministrijai tika uzdots nodrošināt valsts interešu pārstāvību pret Latvijas Republiku ierosinātajā šķīrējtiesas procesā saskaņā ar Latvijas Republikas un Norvēģijas Karalistes valdības līgumu par savstarpēju ieguldījumu veicināšanu. Šķīrējtiesas process tika ierosināts pēc Prasītāja pieteikuma Starptautiskajā ieguldījumu strīdu izšķiršanas centrā saskaņā ar Konvencijas par ieguldījumu strīdu izšķiršanu starp valstīm un citu valstu pilsoņiem.

Prasības priekšmets saistīts ar 2006. gada 3. novembrī noslēgto zemes nomas līgumu starp VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” un SIA Rixport”, ko veido Prasītājs, par teritorijas attīstību un būvniecību.

Lēmums pieejams šeit.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 251 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties