16. Marts 2020 22:02
Jaunumi
Valsts valodas centrs atkārtoti novērtē valodas kvalitāti “Jurista Vārdā”
No VVC arhīva

Žurnāls “Jurista Vārds” jau trešo reizi kļuvis par vienu no deviņiem laureātiem Latvijas periodisko izdevumu valodas konkursā. Piektdien, 13. martā, “Jurista Vārds” apbalvots specializēto izdevumu kategorijā.

Akcija “Latviešu valodas kvalitāte periodiskajā presē” norisinājās no 2019. gada 27. augusta līdz 2019. gada 31. decembrim, un to rīkoja Valsts valodas centrs (VVC) sadarbībā ar Tieslietu ministriju, Kultūras ministriju un Latvijas Preses izdevēju asociāciju.

Šajā reizē piedalījās 20 periodiskās preses izdevumi no visas Latvijas.  Akcijas laikā izvērtēti un par uzvarētājiem atzīti deviņi periodiskās preses izdevumi, savukārt veicināšanas balvas saņēma četri periodiskās preses izdevumi.

VVC akcijas galvenais mērķis ir noteikt, izvērtēt un apbalvot periodiskās preses izdevumus, kuros lietota kvalitatīva latviešu valoda, kā arī sniegt pamatotus ieteikumus tās kvalitātes paaugstināšanai.

Tika noteikti uzvarētāji katrā no šādām kategorijām:

  • nacionālie laikraksti;
  • reģionālie laikraksti;
  • specializētie izdevumi;
  • žurnāli, kas iznāk reizi nedēļā;
  • žurnāli, kas iznāk retāk nekā reizi nedēļā.

Konkursa laureāti savos izdevumos turpmāk varēs izmanot arī VVC izgatavotu grafisku zīmi “Laba valoda”, kas apliecina panākumus šajā konkursā.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 228 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties