12. Augusts 2020 10:51
Jaunumi
Augstākā tiesa festivālā LAMPA aicina visas varas celt tiesiskumu: kopā un katrs atsevišķi

Augstākā tiesa šī gada festivālā LAMPA aicinās uz diskusiju “Kopā celt tiesiskumu” 3. septembrī klātienē studijā Nacionālajā bibliotēkā un tiešraidē.

Tiesiskums ir pamats, lai cilvēks valstī justos droši. Kā veidojas tiesiskums, kāda ir katras varas loma tiesiskuma nodrošināšanā, vai tiesiskumu var nodrošināt tiesas vienas pašas? Par to diskutēs pārstāvji no tiesu varas, lēmējvaras un izpildvaras – Valsts prezidents Egils Levits, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere, kā arī Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs un Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele. Diskusiju vadīs žurnāla “Jurista Vārds” galvenā redaktore Dina Gailīte.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs uzsver, ka šodienas apstākļos, kad trūkumi tiesiskuma nodrošināšanā ir atklāti redzami, ir svarīgi saprast, vai valsts augstākās amatpersonas spēj vienoties par fundamentālo valsts pastāvēšanas pamatjautājumu un jēgu – sabiedrības drošības un kārtības nodrošināšanu, kas nav iespējama bez efektīvas tiesiskās sistēmas. “Tiesībaizsardzības iestāžu sistēma ilgus gadus ir turēta bada maizē, noplicinot tās kapacitāti. Ja šī sistēma nedarbosies efektīvi, nestrādās arī citi valsts darbības virzieni. Ir svarīgi vienoties par kopēju izpratni tiesiskuma celšanā, tādējādi paaugstinot arī cilvēku ticību valstij un tās likumiem,” norāda Augstākās tiesas priekšsēdētājs.

Augstākās tiesas organizētā diskusija “Kopā celt tiesiskumu” norisināsies 3. septembrī plkst. 17.30–18.30 LAMPAS Gaismas pils studijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Diskusiju varēs gan vērot gan tiešraidē festivālā mājaslapā, gan klātienē (bez iepriekšējas reģistrācijas, apmeklētājus aicinās ieņemt vietas dzīvās rindas kārtībā).

Vairāk informācijas par Augstākās tiesas organizēto diskusiju: https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/1292

 

Sarunu festivāls LAMPA tradicionāli katru gadu notika jūnijā Cēsu pils parkā, taču šogad tika pārcelts pandēmijas dēļ. Festivāls notiks 2.–5. septembrī tiešraidēs un klātienē – studijās un kopā skatīšanās vietās.

Vairāk: festivāla mājaslapā www.festivalslampa.lv 

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 206 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties