2. Septembris 2020 12:01
Jaunumi
Aicinām klātienē apmeklēt vai tiešraidē skatīties diskusiju “Kopā celt tiesiskumu” festivālā LAMPA 3. septembrī

2. septembrī tika atklāts sarunu festivāls LAMPA. Augstākā tiesa šī festivāla ietvaros rīko diskusiju “Kopā celt tiesiskumu”, kas notiks ceturtdien, 3. septembrī, plkst. 17.30–18.30.

Sarunu, kurā piedalīsies Valsts prezidents un visu varas zaru augstākās amatpersonas, varēs apmeklēt klātienē Nacionālajā bibliotēkā vai skatīties tiešraidē (LAMPAS mājaslapā festivalslampa.lv, “Jurista Vārda” portālā juristavards.lv, kā arī portālā delfi.lv.

Diskusiju “Kopā celt tiesiskumu” klātienē varēs vērot un uzdot jautājumus Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē, kur ir ierīkota LAMPAS Gaismas pils studija ar 400 skatītāju vietām. Klausītāji varēs izvietoties pietiekami drošā atstatumā cits no cita. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Būs skatāma arī diskusijas tiešraide un ieraksts, taču vislabāk to izbaudīt klātienē, tādēļ Augstākā tiesa aicina – nāciet 3. septembrī uz Nacionālo bibliotēku!

Diskusija būs par tiesiskumu un drošību, un to, kurš atbild par tiesiskuma nodrošināšanu valstī. Tiesiskums ir pamats, lai cilvēks valstī justos droši. Kā veidojas tiesiskums, kāda ir katras varas loma tiesiskuma nodrošināšanā, vai tiesiskumu var nodrošināt tiesas vienas pašas? Par to diskutēs pārstāvji no tiesu varas, lēmējvaras un izpildvaras:

  • Valsts prezidents Egils Levits,
  • Ministru prezidents Krišjānis Kariņš,
  • Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere,
  • Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs,
  • Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele.

Diskusiju vadīs žurnāla “Jurista Vārds” galvenā redaktore Dina Gailīte.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs uzsver, ka šodienas apstākļos, kad trūkumi tiesiskuma nodrošināšanā ir atklāti redzami, ir svarīgi saprast, vai valsts augstākās amatpersonas spēj vienoties par fundamentālo valsts pastāvēšanas pamatjautājumu un jēgu – sabiedrības drošības un kārtības nodrošināšanu, kas nav iespējama bez efektīvas tiesiskās sistēmas. “Ja šī sistēma nedarbosies efektīvi, nestrādās arī citi valsts darbības virzieni. Ir svarīgi vienoties par kopēju izpratni tiesiskuma celšanā, tādējādi paaugstinot arī cilvēku ticību valstij un tās likumiem,” norāda Augstākās tiesas priekšsēdētājs.

Vai valsts augstākās amatpersonas spēj vienoties par kopīgu visu varas atzaru darbu un atbildību tiesiskuma nostiprināšanā Latvijā – to redzēsim diskusijā.

Diskusijas tiešraide būs skatāma:

Diskusijas ieraksts tiks raidīts TV24 kanālā 3. septembra vakarā plkst. 21.00.

Sarunu festivāls LAMPA tradicionāli katru gadu notika jūnijā Cēsu pils parkā, taču šogad tika pārcelts pandēmijas dēļ. Festivāls notiks 2.–5. septembrī tiešraidēs un klātienē – studijās un kopā skatīšanās vietās. Vairāk – festivāla mājaslapā www.festivalslampa.lv 

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 231 iestādes
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties