30. Novembris 2020 14:49
Jaunumi
Sertificētu mediatoru padomi turpmāk vadīs Evija Kļave

27. novembrī darbu sāka jaunievēlētā Sertificētu mediatoru padome (SMP). Par tās priekšsēdētāju ievēlēta sertificēta mediatore Evija Kļave. SMP locekļu amatos ievēlētas sertificētas mediatores Daiga Jēgere, Baiba Strupiša, Olga Jeļistratova un Inga Vintere.

SMP arī turpmākos trīs gadus pārstāvēs sertificētu mediatoru kolēģiju un strādās pie cieņpilnas domstarpību risināšanas kultūras attīstības Latvijā. SMP priekšsēdētāja Evija Kļave uzsver: “Mūsu galvenā prioritāte ir veicināt mediācijas atpazīstamību un iedzīvināšanu praksē. Turpināsim veidot izpratni sabiedrībā, ka domstarpības var risināt arī ārpus tiesas neitrālā un konfidenciālā vidē mediatora vadībā. Lai nodrošinātu ikvienam Latvijas iedzīvotājam Rīgā un reģionos iespēju saņemt mediatora atbalstu, veidosim ciešu sadarbību ar kolēģiem tiesās, valsts un pašvaldību iestādēs, kā arī attīstīsim savu darbību uzņēmējdarbības vidē un skolās. Uzskatu, ka tikai kopīgiem spēkiem varam izkopt un stiprināt prasmi veidot uz cieņas un sadarbības vērtībām balstītu saskarsmi. Svarīgi, lai domstarpībās spējam viens otru sadzirdēt un rast abpusēji pieņemamu risinājumu, arī ārkārtas stāvoklī.”

Evija Kļave ieguvusi socioloģijas doktora zinātnisko grādu politikas socioloģijā Latvijas Universitātē. Kopš 2017. gada novembra ir sertificēta mediatore, 2018. gada decembrī uzsākusi darbu Valsts probācijas dienestā kā brīvprātīgā starpniece izlīgumos, konsultē Latvijas Universitātes Juridiskās prakses un palīdzības centrā kā pro bono mediatore. Līdzautore mācību grāmatai “Mediācija. Jēdzieni. Testi. Lomu spēles”. Evijai Kļavei ir ilggadēja pieredze pētniecībā un politikas analīzē. Kopš 2019. gada viņa pasniedz mediācijas kursu biznesa augstskolā “Turība”.

Sertificētu mediatoru padomes priekšsēdētājas Evijas Kļaves CV pieejams šeit.

Par mediāciju

Mediācija ir brīvprātīgs sadarbības process, kurā puses cenšas panākt savstarpēji pieņemamu vienošanos savu domstarpību atrisināšanai ar mediatora starpniecību.

Mediators ir neitrāla persona, kura atbalsta abas puses domstarpību risināšanas procesā, palīdzot strīdu risināt konstruktīvā gaisotnē, ievērojot konfidencialitāti, neitralitāti, pušu līdztiesību ar mērķi atrast abām pusēm pieņemamus un uz nākotni vērstus risinājumus.

Sertificētu mediatoru saraksts pieejams šeit.

Latvijā mediāciju var izmantot domstarpību risināšanai ārpustiesas procesā, kā arī tiesvedības procesā, ja speciālās tiesību normas nenosaka citādi. Mediācijas process var beigties ar juridiski saistošu vienošanos.

Papildu informācija par mediāciju pieejama šeit.

Video par mediāciju

!Svarīgi! Par aktuālajiem mediācijas projektiem

SMP vērš uzmanību, ka jau šobrīd Latvijas iedzīvotājiem nodrošināta iespēja izmantot piecas bezmaksas mediācijas reizes ģimenes strīdos. Līdz 21. decembrim mediācijas pieejamas arī citās civillietās par simbolisku līdzmaksājumu. Trūcīgām un maznodrošinātām personām, kā arī personām, kuras atbrīvotas no tiesas izdevumu samaksas – bezmaksas.

Papildu informācija par SMP un Tieslietu ministrijas sadarbības projektu “Bezmaksas mediācija ģimenes strīdos” pieejama šeit.

Papildu informācija par Eiropas Padomes un Eiropas Savienības finansēto pilotprojektu “Mediācija civillietās” pieejama šeit.

Par SMP

Izveidota 2014. gada 27. novembrī pirmajā Sertificētu mediatoru kopsapulcē. SMP ir autonoms pašpārvaldes publisko tiesību subjekts. Tajā ir pieci locekļi, kurus uz trim gadiem ievēlējusi sertificētu mediatoru kopsapulce. SMP pārstāv sertificētus mediatorus, sniedz atzinumus ar mediāciju saistītos likumdošanas un ar mediācijas praksi saistītos jautājumos. SMP kompetencē ietilpst organizēt mediatoru sertifikācijas un atestācijas pārbaudījumus, kā arī uzraudzīt mediācijas kvalitāti. SMP priekšsēdētājs pārstāv padomi un organizē tās darbu. Priekšsēdētājs ir pilnvarots pārstāvēt sertificētus mediatorus valsts, pašvaldību, kā arī starptautiskajās institūcijās. SMP darbojas saskaņā ar Mediācijas likumu un SMP nolikumu.

No 2017. gada līdz 2020. gadam SMP vadīja sertificēta mediatore Kristīne Dārzniece. SMP locekļu amatos bija sertificētas mediatores Laima Ārija Zelmene, Baiba Kalnmeiere, Ilze Dzenovska un Juta Šavdina.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 266 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties