2. Decembris 2020 18:44
Jaunumi
Noziedzības novēršanas padomē apspriedīs tās galvenos rīcības virzienus

Ceturtdien, 3. decembrī, notiks Noziedzības novēršanas padomes sēde, kurā apspriedīs rīcības virzienus un pasākumus tai doto uzdevumu izpildei. Ministru prezidenta uzdevumā sēdi vadīs Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Tieslietu ministrija ir izstrādājusi Noziedzības novēršanas padomes rīcības plāna projektu, apkopojot valsts augstāko amatpersonu, kā arī tiesībaizsardzības un drošības iestāžu iesniegtos priekšlikumus.

Lai sekmētu vienotu un efektīvāku iestāžu rīcību un tās koordināciju korupcijas un organizētās noziedzības apkarošanā, valdība paplašināja Padomes sastāvu un funkcijas. Noziedzības novēršanas padome jau paplašinātajā sastāvā savā pirmajā sēdē oktobrī noteica stratēģiskos uzdevumus, kas tuvākajā laikā veidos tās turpmāko dienas kārtību.

Padomes sēdē tiks izskatīts arī jautājums par Noziedzīgi iegūtu līdzekļu konfiskācijas fondā pieejamo finanšu līdzekļu izlietojumu finanšu un ekonomisko noziegumu apkarošanas pasākumiem.

Papildu informācija

Paplašinot Noziedzības novēršanas padomes kompetenci, kā vienu no tās darbības mērķiem noteica tiesiskuma stiprināšanu un par būtiskāko darbības jomu definējot valsts institūciju darbības koordinēšanu korupcijas un organizētās noziedzības apkarošanā. Padomei ir paredzēta jauna funkcija – nodrošināt sadarbību starp izpildvaru un tiesu varu. Tāpat arī Padomes sastāvā tika iekļauts Valsts prezidenta deleģēts pārstāvis, ārlietu un aizsardzības ministri, Valsts drošības dienesta priekšnieks, Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors, Valsts policijas priekšnieks un Satversmes aizsardzības biroja direktors.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 253 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties