16. Februāris 2021 13:51
Jaunumi
Atklāšanas svētkus piedzīvos Alda Lieljukša grāmata “Operatīvās darbības tiesiskās un praktiskās problēmas

Piektdien, 19. februārī, pulksten 14.00 notiks Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) asociētā profesora Dr.iur. Alda Lieljukša grāmatas “Operatīvās darbības tiesiskās un praktiskās problēmas” atvēršanas svētki. Pasākums notiks tiešsaistē Zoom platformā.

Pagājuši turpat 20 gadi kopš tika publicēti prof. Anrija Kavaliera vadībā izdotie Operatīvās darbības likuma komentāri. Laika gaitā, it īpaši 2016. gadā likumā veiktajos grozījumos, arī Eiropas Cilvēktiesību tiesas un Augstākās tiesas spriedumos nostiprinātas paaugstinātas prasības operatīvās darbības pasākumu īstenošanā un iegūto datu izmantošanā. Arī jaunu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanas veidi un pēdu slēpšanas paņēmieni determinē tiesiskā regulējuma interpretāciju un pārskatīšanu atbilstoši situācijai. Līdz ar to radās objektīva nepieciešamība veikt likuma normu iztulkošanu vienkopus atbilstoši jaunākajām prasībām un atziņām. “Pārliecību par šādas monogrāfijas nepieciešamību nostiprināja RSU organizētajās zinātniski praktiskajā konferencēs gūtās atziņas, praktisko darbinieku, kā arī RSU Juridiskās fakultātes studentu, kas mācās kursā “Operatīvais darbs”, ierosmes. Monogrāfijā ir ne tikai komentētas likuma normas, bet pausts autora viedoklis par turpmāk nepieciešamiem grozījumiem,” norāda asociētais profesors Dr.iur. Aldis Lieljuksis. “Grāmata ir noderīga tiesību zinātnes studentiem mācību procesā, visu līmeņu operatīvajiem darbiniekiem, izmeklētājiem, prokuroriem un tiesnešiem pildot amata pienākumus, kā arī ikvienam interesentam.”

Operatīvās darbības mērķis ir aizsargāt sabiedrību no noziedzīgu plānu īstenošanas, piemēram, terorisms, slepkavības, laupīšanas, izteiktiem nopietniem draudiem u.c. Ja noticis noziedzīgs nodarījums, operatīvās darbības pasākumi tiek vērsti uz nodarījuma atklāšanu, vainojamo personu noskaidrošanu un atrašanu. Arī bezvēsts pazudušu cilvēku meklēšanā nepieciešamības gadījumā tiek izmantotas likuma dotās iespējas Operatīvās darbības pasākumi ir vērsti arī uz valsts noslēpuma aizsardzību no prettiesiskas izmantošanas un likumos noteiktu personu pārbaudi pirms iecelšanas atbildīgos amatos.    

Interesenti aicināti piedalīties grāmatas atvēršanas svētkos Zoom platformā.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 267 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties