14. Aprīlis 2021 18:22
Jaunumi
Noziedzības novēršanas padomes sēdē plānots apstiprināt Valsts kontroles veiktā tieslietu audita ieteikumu ieviešanas plānu

Ceturtdien, 15. aprīlī, notiks Noziedzības novēršanas padomes sēde, kurā plānots apstiprināt Tieslietu ministrijas izstrādāto Valsts kontroles veiktā tieslietu audita rezultātā sniegto ieteikumu ieviešanas plānu. Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa uzdevumā sēdi vadīs tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Valsts kontroles tieslietu audita ieteikumu ieviešanai Tieslietu ministrija ir sagatavojusi plānu, kurā ietverti vairāki pasākumi. Piemēram, sekmēt vienotu izpratni par tiesību normu piemērošanu, novērst neskaidrības par būtiskākajiem pierādāmajiem apstākļiem un par nepieciešamo pierādījumu kopumu vainas pierādīšanai, Krimināllikuma un Kriminālprocesa likuma regulējuma izpēte un pilnveidošana, piesaistot tiesību zinātniekus atsevišķu pētījumu veikšanai, kvalificētāko resursu koncentrēšana sarežģītāko un valsts intereses visbūtiskāk ietekmējošo kriminālprocesu izmeklēšanā, uzsākto kriminālprocesu sistematizēšana un prioritizēšana, kā arī prokuroru lomas palielināšana pirmstiesas izmeklēšanā un mazāk nozīmīgu noziedzīgu nodarījumu dekriminalizācija utt.

Par Valsts kontroles lietderības revīzijā "Noziedzīgu nodarījumu ekonomikas un finanšu jomā, izmeklēšanas un iztiesāšanas efektivitāte" ietverto priekšlikumu ieviešanas plānu ir atbildīgas vairākas tiesībsargājošās iestādes.

Pasākumu plānu tieslietu audita rezultātā konstatēto trūkumu novēršanai Tieslietu ministrija ir izstrādājusi sadarbībā ar Valsts kontroli, Ģenerālprokuratūru, Valsts policiju un citām tiesībaizsardzības iestādēm.

Valsts kontroles revīzijas ziņojumā “Noziedzīgu nodarījumu ekonomikas un finanšu jomā izmeklēšanu un iztiesāšanu kavējošo faktoru izvērtējums” norādīto ieteikumu ieviešanas pasākumu plānu skatīs Noziedzības novēršanas padomē, lai nodrošinātu izpildes uzraudzību Ministru prezidenta līmenī.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 225 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties