6. Maijs 2021 13:42
Jaunumi
Aicinām piedalīties diskusijā “Uzņēmuma padome – attīstības virzītājs vai formalitāte?”

14. maijā no plkst. 10.00 līdz 12.30 tiešsaistē notiks diskusija “Uzņēmuma padome – attīstības virzītājs vai formalitāte?”, kas ir otrā diskusija no sešu diskusiju cikla par dažādiem korporatīvās pārvaldības aspektiem.

Diskusijā “Uzņēmuma padome – attīstības virzītājs vai formalitāte?” eksperti un padomes locekļi diskutēs par to, kā saskaņā ar jauno Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksu praksē nostiprināt un īstenot padomes stratēģisko lomu, kā korporatīvās pārvaldības praksi ietekmē atšķirības SIA un AS regulējumā, kā nodrošināt profesionālas padomes locekļu izvirzīšanu un ievēlēšanu, lai padomei kopumā būtu tāds prasmju, pieredzes un zināšanu kopums, lai tā pilnvērtīgi spētu pildīt savus pienākumus.

Diskusijas pirmajā daļā Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta vadītājs Latvijā Andris Grafs iepazīstinās ar jaunajā Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksā ietverto padomes stratēģisko lomu. Uzņēmumu padomes locekļu diskusijā par padomes stratēģiskās lomas īstenošanu piedalīsies HansaMatrix, Coffee Address Holdings padomes locekle Baiba Rubesa, Rīgas ūdens padomes locekle, SEB atklātais pensiju fonds valdes priekšsēdētāja Dace Ljusa, BaltCap partneris, Coffee Address Holding un Uprent Group padomes loceklis Sandijs Āboliņš Ābols, kā arī Air Baltic Corporation un Latvenergo padomes loceklis Toms Siliņš. Diskusiju moderēs Baibas Strupišas juridiskā biroja partnere, sertificēta mediatore Baiba Strupiša.

Diskusijas otrajā daļā eksperti un uzņēmumu padomes locekļi diskutēs par izaicinājumiem padomes ievēlēšanas procesā, kā arī padomes darba uzsākšanu. Diskusijā piedalīsies DelfinGroup akcionārs un padomes priekšsēdētājs Agris Evertovskis, Pārresoru koordinācijas centra Kapitālsabiedrību pārvaldības nodaļas vadītāja Dzintra Gasūne, Latvijas Dzelzceļš padomes priekšsēdētājs, Rīgas domes izpilddirektors Jānis Lange, un Eversheds Sutherland Bitāns vecākais partneris Māris Vainovskis. Diskusiju moderēs Andris Grafs.

Diskusiju organizē Korporatīvās pārvaldības konsultatīvā padome sadarbībā ar Tieslietu ministriju, Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūtu, Pārresoru koordinācijas centru, Baibas Strupišas juridisko biroju, Nasdaq Riga un Finanšu un kapitāla tirgus komisiju.

Diskusijas programma 

Diskusija notiks tiešsaistē Zoom platformā. Reģistrēties dalībai diskusijā šeit.

Diskusijai sekot līdzi būs iespējams arī Nasdaq Riga Facebook lapā.

Tieslietu ministrijas izveidotā Korporatīvās pārvaldības konsultatīvā padome 2020. gada nogalē noslēdza darbu pie Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksa. Tas ir izstrādāts, ņemot vērā Latvijas Republikas normatīvajos aktos uzņēmumiem izvirzītās prasības, kā arī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ieteikumus uzņēmumu korporatīvajai pārvaldībai. Informatīvu video par Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksu skatīt Tieslietu ministrijas mājaslapā.

Sešu diskusiju cikla mērķis ir veicināt labāku korporatīvo pārvaldību un ieviest praksē Latvijas korporatīvās pārvaldības kodeksu. Nākamā - trešā diskusija “ESG: modes lieta vai nepieciešamība?” notiks 11.jūnijā. Plašāka informācija par diskusiju ciklu pieejama šeit.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 259 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties