24. Maijs 2021 13:56
Jaunumi
Kā iesniegt e-veidlapas portālā manas.tiesas.lv?

Atceries, ka “Ērtība ir vērtība!” un izvēlies pakalpojumus saņemt tiešsaistē. Portālā manas.tiesas.lv ērti iespējams aizpildīt e-veidlapas, lai iepriekš autorizējoties, varētu sagatavot dokumentus iesniegšanai Tiesu informatīvajā sistēmā.

E-veidlapas iespējams izmantot, lai sagatavotu pieteikumu par saistības piespiedu izpildīšanu brīdinājuma kārtībā, prasības pieteikumu vienkāršotajā procedūrā par uzturlīdzekļu piedziņu, kā arī prasības pieteikumu vienkāršotajā procedūrā par naudas piedziņu. Autorizējoties portālā manas.tiesas.lv ērti pievienot visus nepieciešamos dokumentus, veikt dokumentu parakstīšanu ar e-parakstu un iesniegt pieteikumus atbilstošajā tiesā.

Pašreiz portāls manas.tiesas.lv ir pārmaiņu procesā un līdz gada beigām uzsāksim pilnvērtīgu jaunā portāla www.elieta.lv darbību, kur būs iespējams gan aizpildīt dažādas e-veidlapas, gan arī to varēs lietot tiesu procesos iesaistītie, tostarp prokurori, probācijas dienests un citas iestādes. Valsts pārvalde kļūst arvien modernāka un esmu pārliecināts, ka uzlabojumus novērtēs daudzi Latvijas iedzīvotāji,” saka Tiesu administrācijas direktors Andris Munda.

Pēc tam, kad e-veidlapa aizpildīta, to iespējams ērti rediģēt, lejuplādēt aizpildīto dokumentu PDF formātā, dzēst e-veidlapu, pievienot pielikumus, veikt atsevišķa pievienotā pielikuma parakstīšanu ar e-parakstu, kā arī veikt citas nepieciešamās darbības, lai sagatavotu iesniegumu. Gadījumā, ja nepieciešama papildu informācija vai arī instrukcija kā soli pa solim atrast un aizpildīt informāciju, noteikti izmantojiet saiti https://manas.tiesas.lv/eTiesasVednis/ jeb ārpustiesas ceļvedi, kur, izvēloties nepieciešamo sadaļu, noteikti atradīsiet noderīgu palīdzību, tostarp ārējos resursus, papildu veidlapas u.c. Izvēlieties ceļvedi, ja nepieciešams uzzināt par kopīpašuma izbeigšanu, laulāto kopīgās mantas sadali šķiršanās gadījumā, laulības šķiršanu, naudas piedziņu (arī vienkāršotā procedūras lietā), saskarsmes tiesību scenārijiem, kā arī uzturlīdzekļu piedziņu.

Pašreiz veidlapas iespējams aizpildīt arī rakstiskā formā, iesniedzot tās konkrētajā tiesā klātienē vai arī sūtot pa pastu. Taču šādā situācijā jārēķinās ar papildu izdevumiem gan par transportu, gan arī laika resursa patēriņu, jo iestāžu darba laiks un klientu pieņemšana ir ierobežota. Aicinām ikvienu izmantot izstrādātos e-pakalpojumus, tostarp arī e-veidlapas, lai dokumentus iesniegtu elektroniski. Atceries, ka “Ērtība ir vērtība!”, tāpēc izvēlies modernus tiešsaistes pakalpojumus portālā manas.tiesas.lv, bet gada beigās jaunajā portālā www.elieta.lv.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 266 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties