11. Jūnijs 2021 10:20
Jaunumi
Vērtē sasniegto cilvēku tirdzniecības darbaspēka ekspluatācijas nolūkos novēršanā

Trešdien, 9. jūnijā, Baltijas jūras valstu padome (BJVP*) rīkoja attālinātu starptautisku konferenci “Kompetences veidošana, palīdzības sniegšana un cilvēku tirdzniecības novēršana darbaspēka ekspluatācijas nolūkos” (Competence building, assistance provision and prevention of trafficking in human beings for labour exploitation (CAPE)).

Konference bija noslēguma pasākums projektam “Kompetences veidošana, palīdzības sniegšana un  kriminālprocesa uzlabošana par darbaspēka ekspluatācijas gadījumiem Baltijas jūras reģionā”, ko koordinē BJVP un Latvijas Iekšlietu ministrija kā vadošais partneris šajā projektā.

Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs uzsver: “Konferencē mums bija lieliska iespēja palūkoties uz cilvēku tirdzniecību darbaspēka ekspluatācijas nolūkos no plašākas perspektīvas. Es domāju, mēs visi varam piekrist, ka pēdējā desmitgadē esam daudz ko uzzinājuši par cilvēku tirdzniecības problēmu, un šī konference deva iespēju pārdomāt gan mūsu sasniegumus, gan izaicinājumus, ar kuriem saskārāmies. Pats galvenais, mēs varam mācīties no pagātnes un domāt par turpmākajiem soļiem nākotnē, kas  jāveic, lai apturētu cilvēku tirdzniecības noziegumus Baltijas jūras reģiona valstīs un citviet pasaulē.”

Konferencē piedalījās valsts institūciju, nevalstisko organizāciju, starptautisko organizāciju, tiesībsargājošo iestāžu, akadēmiskās vides pārstāvji un citi profesionāļi no Baltijas Jūras reģiona valstīm un arī ārpus tām.  

Konferencē tika diskutēts par nepieciešamību pārskatīt cilvēku tirdzniecības darba ekspluatācijas nolūkos novēršanas ietvaru. Konferences dalībnieki uzsvēra, ka ir jāveicina cilvēku tirdzniecības upuru iesaiste, cieši jāsadarbojas ar darba devējiem un arodbiedrībām. Tāpat ir rūpīgi jāizvērtē līdz šim īstenotie pasākumi, lai pārliecinātos, ka īstenotās aktivitātes ir iedarbīgas.

Daudzas pārstāvju prezentācijas skāra arī migrācijas, viesstrādnieku darbā pieņemšanas un darba attiecību jautājumus, lai identificētu un nākotnē novērstu riskus, ka Baltijas jūras valstu migrācijas politika netiešā veidā varētu veicināt piespiedu darbu un cilvēku tirdzniecību darbaspēka ekspluatācijas nolūkā, pašiem to nezinot. Tāpat tika diskutēts par to, kā veidot kopēju sabiedrības noturību, lai cilvēki neiekristu darba ekspluatācijas slazdos.

Konferences ietvarā vairākas valstis parakstīja vienotu apņemšanos par rīcību pret cilvēku tirdzniecību darbaspēka ekspluatācijas nolūkā Baltijas jūras valstīs. Apņemšanās paredz, ka dalībvalstis īstenos vairākus pasākumus, lai stiprinātu dažādu institūciju kapacitāti un spēju novērst cilvēku tirdzniecību, kā arī identificētu upurus un sodītu vainīgos.

* Baltijas jūras valstu padome (BJVP), dibināta 1992. gada 5.-6. martā Kopenhāgenā, ir vispārējs politisks reģiona starpvaldību sadarbības forums. BJVP veido 11 Baltijas jūras reģiona valstis – Dānija, Igaunija, Islande, Krievija, Latvija, Lietuva, Norvēģija, Polija, Somija, Vācija, Zviedrija, kā arī Eiropas Komisija. BJVP  novērotājvalstis ir Amerikas Savienotās Valstis, Baltkrievija, Francija, Itālija, Lielbritānija, Nīderlande, Rumānija, Slovākija, Spānija, Ukraina un Ungārija.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 251 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties