16. Jūnijs 2021 10:42
Jaunumi
Tiesības visās sezonās: Eiropas Darba iestāde atbalsta taisnīgus darba apstākļus sezonas darbiniekiem

Šodien Eiropas Darba iestāde (European Labour Authority - ELA) uzsāk izpratnes veidošanas kampaņu "Tiesības visās sezonās", pievēršot uzmanību nepieciešamībai veicināt taisnīgus un drošus darba apstākļus sezonas darbiniekiem, kas strādā visā ES. Kampaņa, kuru vadīs Eiropas Darba iestāde kopā ar Eiropas Komisiju, Eiropas nedeklarēta darba apkarošanas platformu, EURES tīklu, ES valstīm un sociālajiem partneriem, notiks no 2021. gada jūnija līdz oktobrim.

Tiek lēsts, ka katru gadu sezonas darbā ārpus savas izcelsmes valsts iesaistās līdz pat 850 000 ES pilsoņu. Mobilajiem sezonas darbiniekiem ir tādas pašas tiesības uz taisnīgiem darba apstākļiem, strādājot citā ES valstī, ar tādām pašām darba un sociālajām tiesībām kā vietējiem darba ņēmējiem. Tomēr, ņemot vērā sezonas darba pagaidu raksturu, viņi var būt neaizsargātāki pret nedrošiem darba un dzīves apstākļiem, krāpšanu un ļaunprātīgu izmantošanu.

Lai risinātu šīs problēmas un nodrošinātu sezonas darbiniekiem taisnīgus un drošus darba apstākļus, Eiropas Darba iestāde kopā ar Eiropas Komisiju, ES dalībvalstīm un sociālajiem partneriem īsteno īcības plānu. Šīs integrētās darbības ietvaros komunikācijas kampaņas "Tiesības visās sezonās" mērķis ir palielināt sezonas darbinieku un viņu darba devēju informētību par viņu tiesībām, pienākumiem un pieejamajiem konsultāciju pakalpojumiem.

Kā daļu no Rīcības plāna par sezonas darbiniekiem ELA arī organizē seminārus ar valstu administrācijām un sociālajiem partneriem, lai apkopotu un dalītos ar labo praksi sezonas darbinieku un darba devēju informēšanā un atbalsta nodrošināšanā. Vairāk par kampaņu var uzzināt kampaņas mājaslapā https://www.ela.europa.eu/campaigns/rights-for-all-seasons.

Valsts darba inspekcija ir viena no institūcijām, kas ir atsaukusies Eiropas Darba iestādes aicinājumam atbalstīt kampaņu un no savas puses īstenos gan informatīvas aktivitātes, gan citus atbilstības nodrošināšanas pasākumus, lai veicinātu taisnīgus un drošus darba apstākļus sezonas darbiniekiem Latvijā. Īpaša uzmanība tiks pievērsta tādām nozarēm kā lauksaimniecība, izmitināšana un ēdināšana, kurās ir konstatēts paaugstināts nereģistrētās nodarbinātības risks. Tāpat lauksaimniecība ierindojas starp bīstamākajām nozarēm nelaimes gadījumu skaita ziņā.

"Ar šo kampaņu vēlamies atgādināt, ka visiem darbiniekiem ir tiesības uz drošiem un taisnīgiem darba apstākļiem. Darbam var būt sezonāls raksturs, bet ne darbinieku tiesībām. Laikā, kad vairākas nozares atgūstas no pandēmijas radītajām negatīvajām sekām, ir īpaši svarīgi, lai godīgie un visas likumdošanas prasības ievērojošie darba devēji netiktu nostādīti negodīgas konkurences apstākļos. Ietaupīšana uz darbinieku tiesību, sociālās aizsardzības un darba drošības jautājumiem nevar būt recepte, kā atgūt pandēmijas laikā zaudētos ienākumus" tā kampaņas nozīmi raksturo Valsts darba inspekcijas direktors Renārs Lūsis.

Kampaņu ir aicinātas atbalstīt gan valsts institūcijas, gan sociālie partneri un nozaru pārstāvošās organizācijas, jo taisnīgiem un drošiem darba apstākļiem būtu jābūt visu pušu kopīgam mērķim.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 256 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties