23. Jūlijs 2021 10:28
Jaunumi
Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu par cilvēku tirdzniecību organizētā grupā

2021. gada 16. jūlijā Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā apsūdzētas trīs personas par cilvēku tirdzniecību organizētā grupā. Viena no šīm trim personām apsūdzēta arī par tīšu vieglu miesas bojājumu nodarīšanu. Uzsākts process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu juridiskai personai.

Apsūdzētās personas, savstarpēji vienojoties un sadalot pienākumus, izveidoja apvienību organizētas grupas veidā nolūkā veikt cilvēku tirdzniecību. No ārvalstīm uz Latviju darba ekspluatācijas nolūkā viņi ar viltu savervēja, pārvadāja, izmitināja personas, kā arī Latvijā, izmantojot viltu, vardarbību un draudus, nodarbināja un nostādīja personas bezpalīdzības stāvoklī. Noziedzīgajā nodarījumā cietušās personas ir septiņi Indijas pilsoņi, kuri piekrita darba piedāvājumam, atlidoja uz Latviju un parakstīja darba līgumu. Cietušie par nostrādāto laika periodu nesaņēma solīto samaksu par darbu, viņiem netika samaksāts par virsstundu darbu un darbu brīvdienās, cietušajiem vairākkārt tika izteikti draudi, viņiem tika atņemtas pases, kuras, neskatoties uz vairākkārtējiem lūgumiem, viņi nesaņēma atpakaļ. Viena persona tīši nodarīja vieglus miesas bojājumus Indijas pilsonim, iesitot ar dūri pa seju.

Par šādām darbībām visas trīs personas apsūdzētas Krimināllikuma 154.1 panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā, bet viena no tām – arī Krimināllikuma 130. panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā. Lieta nosūtīta izskatīšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 258 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties