9. Septembris 2021 09:28
Jaunumi
Konferencē diskutēs par virtuālās valūtas izmantošanu noziedzīgos nodarījumos

Tieslietu ministrija sadarbībā ar Amerikas Savienoto Valstu vēstniecību Latvijā šī gada 9. un 10. septembrī organizē konferenci “Starptautiskā pieredze līdzekļu iesaldēšanā un konfiskācijā digitālajā vidē – virtuālajā valūtā”. Konferences ietvaros plānots diskutēt par virtuālās valūtas iesaldēšanu, konfiskāciju, apsaimniekošanu un dažādiem cilvēktiesību aspektiem konfiskācijas procesā, kā arī izglītot praktiķus, lai sekmīgāk atklātu, izmeklētu un iztiesātu noziedzīgus nodarījumus saistībā ar virtuālajām valūtām.

Ņemot vērā virtuālas valūtas funkcijas, to var viegli digitāli nosūtīt, glabāt vai tirgot un tā var funkcionēt kā apmaiņas līdzeklis finanšu darījumu tirgū. Vienlaikus virtuālo valūtu nozīmība un popularitāte mūsdienu sabiedrībā pieaug, jo ik dienu tiek izveidotas jaunas virtuālās valūtas, kas diemžēl arī veicina ļaunprātīgu rīcību ar to, tādējādi sekmējot jaunu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu.

Kā norāda Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns: “Virtuālā valūta mūsdienās ir kļuvusi par rīku, ko izmanto noziedzīgos nodarījumos gan krāpniecībā, gan naudas atmazgāšanā, gan terorisma finansēšanā, līdz ar to izmeklētājiem, prokuroriem un tiesnešiem arī Latvijā ir izaicinājums atklāt paveiktos noziedzīgos nodarījumus un panākt krimināltiesisko attiecību taisnīgu regulējumu. Tāpēc būtiski jau preventīvi sagatavot speciālistus ar kibernoziegumiem saistītām situācijām, lai digitālajā vidē mazinātu noziedzīgus nodarījumus ar virtuālo valūtu izmantošanu.”

Konferencē piedalīsies Latvijas un Amerikas Savienoto Valstu eksperti, kas ikdienā risina jautājumus saistībā ar virtuālās valūtas krimināltiesiskajiem aspektiem, sniedzot speciālistiem izglītojošu ieskatu līdzšinējā tiesu praksē šāda veida noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanā un atklāšanā.

Konferenci organizē Eiropas Sociālā fonda projekta “Justīcija attīstībai” (Nr. 3.4.1.0/16/I/001) ietvaros.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 251 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties