13. Septembris 2021 10:48
Jaunumi
Tiesībsargs rīkos diskusiju “Tiesībsargs kā vidutājs politiķu un augstāko ierēdņu nesaskaņās”

Trešdien, 15. septembrī, no plkst. 14.00 līdz 15.30 tiesībsargs rīkos tiešsaistes diskusiju “Tiesībsargs kā vidutājs politiķu un augstāko ierēdņu nesaskaņās”. Diskusijā piedalīsies tiesībsargs Juris Jansons, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, Publisko tiesību institūta direktors Arvīds Dravnieks, Rīgas Stradiņa universitātes profesore, Dr.hist. Ilga Kreituse un domnīcas “Providus” direktore Iveta Kažoka.

Ikviens interesents diskusijai varēs sekot līdzi Facebook tiešraidē.

Diskusiju vadīs Tiesībsarga biroja Sociālo, ekonomisko un kultūras tiesību nodaļas vadītāja Ineta Rezevska.

Valsts kanceleja ir izstrādājusi un izsludinājusi valsts sekretāru sanāksmē likumprojektu “Grozījumi Valsts civildienesta likumā”, aktualizējot jautājumu par augstāko civildienesta ierēdņu aizsardzības mehānismiem pret izrēķināšanos no politisko amatpersonu puses. Valsts kanceleja kā risinājumu ir piedāvājusi noteikt kārtību, ka konfliktsituācijas starp augstākajiem ierēdņiem un politiskajām amatpersonām varētu vērtēt tiesībsargs kā labas pārvaldības principa īstenošanas uzraugs.

Minētais piedāvājums tiesībsarga uzdevumu lokā būtu jauns un netipisks. Diskusijas laikā skaidrosim, vai šādu piedāvājumu var un vajag paredzēt likumā? Tiesībsarga skatījumā vispirms ir nepieciešama plašāka sabiedrības, viedokļu līderu un profesionāļu diskusija gan par problēmjautājumu, gan par tā risināšanas iespējām, tai skaitā par augtāko ierēdņu tiesību aizsardzības mehānismiem – vai šie jautājumi būtu tiesiski jāregulē, vai šis mehānisms ir piemērots un var sasniegt iecerēto mērķi – pasargāt augstākos ierēdņus no politiskās izrēķināšanās? Vai šādus jautājumus ir iespējams risināt labas pārvaldības principa īstenošanās kontekstā? Kādi būtu efektīvākie līdzekļi? Vai šāda funkcija neskar tiesībsarga neatkarību? Iespējams – esošie mehānismi un risinājumi ir pietiekami, piemēram, stigrāka Ministru prezidenta nostāja attiecīgo jautājumu risināšanā.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 256 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties