21. Septembris 2021 14:23
Jaunumi
Juridiskā komisija atbalsta Irēnas Kucinas kandidatūru Satversmes tiesas tiesneša amatam

Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 21. septembrī, lēma virzīt izskatīšanai Saeimā lēmuma projektu par Irēnas Kucinas apstiprināšanu par Satversmes tiesas tiesnesi.

I. Kucinai ir doktora grāds starptautiskajās tiesībās, un viņa ir ievēlēta par Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes asociēto profesori. I. Kucina ir vairāku zinātnisko publikāciju un pētījumu autore. Pašlaik viņa ir Valsts prezidenta Kancelejas vadītāja vietniece, prezidenta padomnieku biroja vadītāja un padomniece tiesiskuma un Eiropas Savienības tiesību politikas jautājumos.

Jauns Satversmes tiesas tiesnesis ir jāapstiprina, jo Satversmes tiesas tiesnesei Sanitai Osipovai amata pilnvaru termiņš beidzies šī gada augustā. I. Kucinas kandidatūru amatam ir izvirzījis Ministru kabinets.

Satversmes tiesā ir septiņi tiesneši, un saskaņā ar Satversmes tiesas likumu tiesnešus amatā apstiprina Saeima. Trīs Satversmes tiesas tiesnešus apstiprina pēc ne mazāk kā desmit Saeimas deputātu priekšlikuma, divus - pēc Ministru kabineta priekšlikuma un vēl divus - pēc Augstākās tiesas plēnuma priekšlikuma.

Satversmes tiesas tiesneša pilnvaru termiņš ir desmit gadi.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 252 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties