22. Septembris 2021 11:10
Jaunumi
Tiesneši un prokurori no Eiropas Savienības valstīm apmeklē Augstāko tiesu

21. septembrī Augstākajā tiesā viesojās 11 tiesneši un prokurori no Francijas, Vācijas, Rumānijas, Slovēnijas, Spānijas un Grieķijas. Šādu pieredzes apmaiņas vizīti organizēja Eiropas tiesnešu apmācības tīkls (The European Judicial Training Network).

Augstākajā tiesā viesi tikās ar Judikatūras un zinātniski analītiskās nodaļas vadītāju Anitu Zikmani, kura iepazīstināja viesus ar darba organizāciju Augstākajā tiesā, Senāta funkcijām, lietu izskatīšanas termiņiem, kā arī nolēmumu pieejamību.

Viesi interesējās par Eiropas Cilvēktiesību tiesas un Eiropas Savienības tiesas judikatūras izmantošanu argumentācijā, par Senāta nolēmumu vietu tiesību avotu sistēmā, kā arī par senatora amata kandidātam izvirzītajām prasībām un apstiprināšanas amatā procedūru.

Dienas gaitā viesi apmeklēja arī Augstākās tiesas muzeju un apskatīja Tiesu pili.

Jauno tiesnešu un prokuroru apmaiņas programma Latvijā notiek no 21. septembra līdz 1. oktobrim. Šonedēļ viesi apmeklē Latvijas Tiesnešu mācību centru, Rīgas apgabaltiesu, Augstāko tiesu, Tiesu administrāciju, Satversmes tiesu, Zemgales rajona tiesu un Zemgales apgabaltiesu. Nākamnedēļ vizītes, diskusijas un tikšanās organizēs prokuratūras pārstāvji.

Eiropas tiesnešu apmācības tīkls šādas pieredzes apmaiņas vizītes organizē ar mērķi veicināt savstarpējo izpratni par tiesu sistēmu citās valstīs.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 252 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties