7. Oktobris 2021 13:16
Jaunumi
VTEB eksperti izstrādā metodi tintes vecuma noteikšanai

Valsts tiesu ekspertīžu biroja dokumentu izpētes eksperti ir izstrādājuši metodi tintes vecuma noteikšanai, kas ļauj noteikt, vai dokuments ir parakstīts vai izdrukāts dokumentā norādītajā datumā.

Šī jautājuma noskaidrošana ir īpaši aktuāla finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanā, kā arī prasībās civillietās. Sadarbībā ar ārvalstu ekspertīžu laboratorijām Eiropas Tiesu ekspertīžu iestāžu asociācijas ietvaros veiktie testi apliecina metodes efektivitāti un atbilstību formulētajām prasībām.

Šīs ekspertīzes iespējas attīstīšana ir iespējama, pateicoties Eiropas Krāpšanas apkarošanas biroja (OLAF) Hercule III programmas līdzfinansēta projekta “VTEB kapacitātes celšana dokumentu izpētes jomā” ietvaros iegādātajām iekārtām un veiksmīgais sadarbībai ar Vācijas, Francijas, Šveices un Polijas tiesu ekspertīžu laboratorijām.

Par ekspertīzes iespējām šajā jomā lūdzam kontaktēties ar Dokumentu ekspertīžu departamenta direktoru Vitāliju Freidenfeldu, vitalijs.freidenfelds@vteb.gov.lv, tālr. 67517735.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 253 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties