15. Oktobris 2021 13:53
Jaunumi
Tiesu administrācija Valsts valodas dienu sagaida ar mācību ciklu

Valsts valodas diena ir atgādinājums rūpēties par latviešu valodu, tās kvalitāti un attīstību, arī tiekties pēc izcilības valsts valodas prasmē, kā to norādījis Valsts prezidents Egils Levits.  Katrs no mums to var darīt individuāli ikdienas valodas lietojumā, taču novērtējams ir atbalsts darbavietā un darba pienākumos. 

Tiesu administrācija saviem nodarbinātajiem un pilsētu (rajonu) tiesu un apgabaltiesu tiesnešiem un darbiniekiem nodrošina atbalstu, iespēju konsultēties un vērsties pie vecākās referentes lingvistes dažādos ar latviešu valodu saistītos jautājumos. Šajā gadā norisinājās lekciju cikls par vairākām latviešu valodas tēmām, atgādinot par gramatikas normām, dodot iespēju pārbaudīt zināšanas un uzdot jautājumus. Kopumā šo iespēju ir izmantojuši vairāk nekā 650 dalībnieku. 

Pērn publicējām Eiropas Sociālā fonda projektā “Justīcija attīstībai” tapušo rokasgrāmata “Latviešu valoda tiesu nolēmumos”, kas ir brīvi pieejama ne tikai tiesnešiem un tiesu darbiniekiem, bet arī citām juridiskām profesijām un jebkuram interesentam. Rokasgrāmatai šobrīd tiek veikti uzlabojumi un papildinājumi, lai nezaudētu saikni ar aktualitātēm latviešu valodā.

Darbs pie konsultāciju un atbilžu sniegšanas, metodisko palīgmateriālu veidošanas un mācību organizēšanas turpinās un turpināsies, lai nodrošinātu visaptverošu atbalsta funkciju dažkārt ne tik vienkāršās valodās situācijās. 

Valsts valodas dienas atzīmēšana 15. oktobrī ir īpaši būtiska, jo 1998. gadā 15. oktobrī Satversmes ceturtajā pantā latviešu valoda tika nostiprināta kā valsts valoda Latvijas Republikā, nostiprinot latviešu valodu kā konstitucionālu vērtību.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 239 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties