22. Oktobris 2021 10:13
Jaunumi
Iekšējās drošības birojs 2021. gada deviņos mēnešos veicis pirmstiesas izmeklēšanu 121 kriminālprocesā

Iekšējās drošības birojs (IDB) laika periodā no 2021. gada sākuma līdz septembra beigām uzsācis 36 kriminālprocesus, kriminālvajāšanas uzsākšanai ir nodevis 33 kriminālprocesus pret 79 personām, tai skaitā 51 Iekšlietu ministrijas padotības iestādēs nodarbinātajiem, un kopumā šajā laikā veicis pirmstiesas izmeklēšanu 121 dažāda apjoma un sarežģītības pakāpes kriminālprocesā.

Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks: "Šā gada trīs ceturkšņos Iekšējās drošības birojs ir veicis intensīvu pirmstiesas izmeklēšanu vairāk nekā simts kriminālprocesos un kriminālvajāšanas uzsākšanai prokuratūrai nodevis vairākus nozīmīgus un apjomīgus kriminālprocesus, tai skaitā vairākus no IDB uzsāktajiem kriminālprocesiem, kas saistīti ar valsts austrumu robežas izbūvi un aprīkošanu. Prokuratūra daļu no minētajām krimināllietām jau nodevusi tiesai, tādējādi ir pamats pārliecībai, ka tiesībsargājošās iestādes arvien lielākā mērā apzinās to, cik svarīgi ir objektīvi un konsekventi izmeklēt noziedzīgos nodarījumus, neatkarīgi no tajos iesaistīto personu statusa un lomas sabiedrībā, un ir gatavas apvienot centienus, lai tās sauktu pie atbildības."

Lielākā daļa no šā gada pirmajos deviņos mēnešos kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtītajiem kriminālprocesiem ir saistīti ar noziedzīgiem nodarījumiem, kas ir izdarīti valsts amatpersonu dienesta pienākumu pildīšanas laikā, iekšlietu dienestos nodarbinātajiem veicot noziedzīgus nodarījumus, kas vērsti uz pretlikumīga mantiska labuma gūšanu.

Šā gada pirmajos deviņos mēnešos IDB veicis virkni preventīvo pasākumu, tostarp organizējis divas nozīmīgas konferences par aktuāliem tematiem - amatpersonu pretlikumīga rīcība, kas saistīta ar vardarbību un kas vērsta uz pretlikumīga mantiska labuma gūšanu, ko tiešsaistē vēroja vairāki simti dalībnieku no Iekšlietu ministrijas padotības un citām iestādēm. Septembrī notikušās konferences ietvaros tika izskatīti jautājumi, kas skar aktuālo situāciju migrācijas jomā un ar to saistīti amatpersonu pretlikumīgas rīcības riski, Valsts policijas rīcības riski realizējot personu nošķiršanu, kā arī problemātika un tendences amatpersonu pretlikumīgai rīcībai mantkārīgā nolūkā, tai skaitā iepirkumu jomā.

"Gan iestāžu veiktās prevencijas un risku kontroles aktivitātes, gan Iekšējās drošības biroja un citu tiesībsargājošo iestāžu efektīvs darbs pakāpeniski nes rezultātus un ir vērojami uzlabojumi - tā, piemēram, šā gada deviņi mēneši iezīmē pozitīvu tendenci - ar vardarbību saistīto noziedzīgo nodarījumu, kas izdarīti dienesta pienākumu pildīšanas laikā, skaits salīdzinājumā ar aizvadītā gada attiecīgo periodu ir samazinājies par 60%" norāda V. Mūrnieks.

Izvērtējot Iekšējās drošības birojā saņemto iesniegumu skaitu un tā dinamiku, var secināt, ka sabiedrība joprojām izrāda iniciatīvu un aktīvi iesaistās cīņā par taisnīgumu - šī gada trīs ceturkšņos kopumā IDB saņemti un izskatīti 935 iesniegumi.

Šā gada novembra sākumā apritēs seši gadi, kopš darbu ir uzsācis Iekšējās drošības birojs - iekšlietu ministres tiešā pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kuras funkcijās ietilpst atklāt, izmeklēt un novērst noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījuši Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu (izņemot - Valsts drošības dienestu) nodarbinātie, kā arī ar vardarbību saistītus noziedzīgos nodarījumus, kurus, pildot dienesta pienākumus, izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm vai Ostas policijas un pašvaldības policijas darbinieki. IDB kopš tā dibināšanas vada Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 273 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties