22. Oktobris 2021 14:57
Jaunumi
Studenti attālinātā lekcijā iepazīst Augstakās tiesas darbu un tiesas resursu izmantošanas iespējas studiju procesā

22. oktobrī attālinātā Zoom lekcijā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studenti iepazinās ar Augstākās tiesas darbu un iespējām izmanot Augstākās tiesas resursus studiju darbos.

Judikatūras un zinātniski analītiskās nodaļas vadītāja Anita Zikmane iepazīstināja studentus ar resursiem augstskolas pētniecisko darbu veikšanai – Augstākās tiesas mājaslapu un tajā pieejamo nolēmumu datu bāzi, tiesu portālā un likumi.lv portālā pieejamiem nolēmumiem. Studenti tika iepazīstināti arī ar procedūru kā tiek sagatavotas judikatūras tēzes publicējamiem nolēmumiem un kā notiek Senāta atziņu arhīva veidošana.

Komunikācijas nodaļas preses sekretāre Baiba Kataja pastāstīja studentiem par Augstākās tiesas lomu tiesu sistēmā, tiesas struktūru, funkcijām, iepazīstināja ar statistikas datiem par lietu izskatīšanu Senāta departamentos. Studenti interesējās par iespēju piedalīties kā klausītājiem Senāta mutvārdu procesos un nepieciešamajām prasmēm un iemaņām, kādas nepieciešamas, lai kļūtu par tiesnesi.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 252 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties